-U finalu Bannjalučanke nadigrale beogradsku Crvenu zvezdu i po drugi puta osvojile prvo mjesto

Utakmicom za treće mjesto na Memorijalu "Edo Fatušić", nastavljen je završni dio današnjeg rukometnog programa u Gradskoj dvorani.Borba za treće mjeste između ŽRK Živinice i ŽRK Goražde  donijela je izjednačenu igru, u kojoj je prvi dio pripao gošćama, a drugi dio Živiničankama, koje su pobijedile 26:24 (10:11).Goraždanke su do 48.minute imale minimalnu prednost 17:18, ali su u finišu živiničanke zaigrale efikasnije i pobijedile rezultatom 26:24.

Borac-Crvena zvezda 29:28 (14:16)

Utakmica igrana u Gradskoj dvorani Živinice.Gledalaca:250.SudijeSenad Kamberović  Živinicei Mevludin Šabić Gračanica.Delegat Šefik Muratović Tuzla.Isključenja:Borac 2 min, Crvena zvezda 2 min.Sedmerci:Borac 3/3, Crvena zvezda 4/2.Rezultat:ŽRK Borac Banja Luka-ŽRK Crvena zvezda Beograd 29:28 (14:16).

ŽRK Borac:Mišković (8 odbrana), Pehić 7, Kekić 2, Maričić, Đegić 2, Zrnić, Marić 1,   Knežević 4, Miličević (9 odbrana), Crnić 5, Ostojić, Babić, Klinac 8 i Jurić.Trener:Rade Unčanin.

ŽRK Crvena zvezda:Sedlarević, Bakarić  7, Bogosavljević 5, Stekić 4, Milunović 1, Živković 2 (14 odbrana), Cvijić 6, Drajić, Filipović, Lukić  i Jovanović 3.Trener:dr.Slavenko Žerajić.

Beograđanke su  odlično igrale finale  protiv Borca sve do 54.minute i bile su u  stalnom vođstvu.Najveću razliku u svoju korist  od 5 golova (19:24) Crvena zvezda je postigla u 47.minuti.Najveća odlika beogradskog tima bile su  brze kontre, koje su završavale golovima, što  im je i donijelo visoko vođstvo.Međutim, Sabina Pehić, Kornelija Klinac i ostale iz ekipe naših šampionki igraju znatno bolje i iz minuta u minut smanjuju prednost, da bi nakon izjednačenja u 54.minuti na 25:25 preokrenule rezultat u svoju koirist.Čak su banjalučanke  tri minuta prije kraja imale predsnost od tri gola 29:26, što je bilo nedostižno za rukometašice Crvene zvezde, koje su se rano počele radovati trijumfu.

Nakon završene finalne utakmice svečano su dodjeljeni pehari  najboljim ekipama i rukometašicama.Pehar za osvojeno prvo mjesto pripao je Borcu, kojemu je ovo drugi puta da osvaja Memorijal «Edo Fatušić». Diplome su dodjeljene drugoplasiranoj Crvenoj zvezdi i tećoj ekipi ŽRK Živinice.Diploma za fer plej pripala je ŽRK Goražde.Za najboljeg golmana proglašena je Jelena Živković iz Crvene zvezde, koja je u finalnoj utakmici uspjela postići 2 gola.Najbolji strijelac sa 18 postignutih golova je Zirajeta Mujagić iz ŽRK Živinice, dok je za najbolju rukometašicu turnira proglašena reprezentativka iz Borca Sabina Pehić./Š.G./