Gradski stadion Živinice.Gledalaca: 650.Sudija:Zijad Džafić (Kalesija) 6.Pomoćnici:Ilija Matošević (Usora) i Emir Hasić (Gračanica).Delegat:Mensud Drljević (Goražde). Strijelci:0:1 Haskić (50.), 0:2 Smajić (75.) i 0:3 Hadžić (78.).Žuti kartoni:Dedić, Mujanović, Omerkić, Zoletić, Goletić i Trumić (Slaven), Jaranović, Kurtić i Čergić (Budućnost).Igrač utakmice: Vedran Bojić ( Budućnost) 9.

SLAVEN:Baščelić 5, Aličić 5, Dedić 5 ( 62.Šećerović 5 ), Mujanović 5, Omerkić 6 (80.Goletić-), Mirza Salihović 5, Majdančić 5, Zoletić 6, Trumić 6, Mirnes Salihović 5,5 Hrnjić 5,5 ( 70.Brčaninović-) .Trener:Munever Krajišnik.

BUDUĆNOST:Husić 7,5, Čamraković 7, Mirić 6,5, Čergić 7, Čolić 8, Kurtić 7, Jaranović 7 (67.Hadžić 7), Halilović 6,5, Haskić 8, Bojić 9 (85.Hasanović-) i Ikanović 6,5 (73.Smajić 7).Trener:Munever Rizvić.

Danas je u okviru 9.kola Prve lige FBiH u Živinicama odigrana prvenstvena utakmica između Slavena i Budućnosti iz Banovići.Gosti su bili bolji i trijumfovali su ubjedljivim rezultatom.Na kraju susreta Slaven-Budućnost 0:3 (0:0).

Slaven je bio ravnopravan protivnik samo u prvom poluvremenu.Tada je i imao jednu idealnu priliku, kada je u 5.minuti Mirnes Salihović sam istrčao pred gol gostiju, ali njegovu lob loptu uhvatio je Muris Husić, koji se nije dao iznenaditi.

U drugom dijelu utakmice gosti su potpuno nadigrali domaći sastav i već u 50.minuti Nermin Haskić jednu nabačenu loptu šalje u visokom luku u mrežu golmana Mehmeda Baščelića.Nadmoćniju igru Banovićana u drugi pogodak pretvorio je  rezervista Kadir Smajić, jakim udarcem iz slobodnog udarca sa 22 metra.I još jedan rezervni igrač Budućnosti upisao se u listu strijelaca.Za 0:3 lob udarcem Denis Hodžić matirao je Mehmeda Baščelića.

Zanimljivo je istaći da je sudac  Zijad Džafić iz Kalesije na ovoj inače mirnoj utakmici podijelio čak 9 žutih kartona, od čega Slavenovim igračima 6.

Ovo je četvrta utakmica u kojoj domaći Slaven nije uspio postići gol!Ekipa Budućnosti je pobjedom u Živinicama sačuvala prvo mjesto na tabeli./Š.G./

Prvi gol Haskića za 0:1