Što se tiče utakmice u Cazinu, prvo poluvrijeme je bilo vrlo neizvjesno. U prvih 10 minuta nismo vidjeli puno prilika. Krajina je imala loptu, dominirala je, ali svaki ubačaj je bio otklonjen od strane gostiju. Tako je u 11′ Mujanović sa svoje polovice poslao dugu loptu prema Ljeljaku, Palić je pokušao glavom otkloniti opasnost, ali nije uspio pa se otvorila stopostotna šansa Ljeljaku da dovede goste u vodstvo. No, pravovremeni izlazak Keranovića je kulminirao u sjajnu odbranu, pa se rezultat  nije mijenjao.

Nakon 25 minuta igra vidjelo se da obje ekipe igraju vrlo oprezno, pa su šanse stizale tek nakon prekida. Smajić je u jednom napadu dobro reagirao pa je Slaven dobio korner, iz kojeg je uslijedila i jedna dobra prilika. U skoku se našao Zoletić koji je šutirao glavom, ali opet sjajno brani Keranović. Nedugo potom imao je Slaven i novu šansu, ali prodor Aličića je na sreću završio samo ispucavanjem, jer je lopta prošla malo pored stative, a napadači gostiju nisu baš najbolje reagirali u toj situaciji. Krajina je nakon toga pokušavala ubačajima, ali uvijek je bila bezuspješna, jer je Baščelić danas bio sjajan u istrčavanjima i otklanjanju lopte nakon ubačaja Hušića i Ališića Admira. U 41′ je Hušić prodorom po desnoj strani uputio jedan ubačaj kojeg je Mulavdić zaustavio rukom u šesnaesterecu, pa sucu Veliću iz Livna nije preostalo ništa osim da dosudi penal za Krajinu. Nakon kratkih konsultacija sa suigračima, loptu je uzeo Smajić, iskusni stoper koji ovaj put nije bio dovoljno precizan da savlada gostujućeg vratara. Baščelić je sjajno pročitao Smajića te mu je skinuo penal, a na odbijenu loptu je dobro reagirao Mirvić koji je šutirao, ali Baščelić opet uspijeva odbraniti, i na kraju je lopta završila samo u autu. Šteta za propuštenu priliku Krajine. Nakon niza dobrih šansi, Aličić iz redova gostiju je požutio jer je faulirao Nuhanovića na oko 20 metara od gola, ali taj slobodnjak Krajina nije uspjela iskoristiti. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 0:0.

Okupljeni Cazinjani, koji su i unatoč nepovoljnom vremenu bodrili Krajinu sa tribina, imali su priliku vidjeti sjajnog Šišića koji je odigrao jednu od svojih najboljih utakmica ove sezone. Iako je u igru ušao tek na samom početku drugog poluvremena, Šišić je postigao dva gola, te je asistirao za jedan, čime je definitivno zaslužio epitet najboljeg igrača utakmice. Slaven je u Cazin stigao po bod, što se vidjelo po njihovoj defanzivnoj igri, ali i unatoč ovom rezultatu, mora se priznati da su igrali vrlo disciplinovano u odbrani, zbog čega Krajina nije uspjela postići gol u prvom poluvremenu.

FK Krajina Cazin: Keranović, Hušić, Smailagić, Palić, Smajić, Čahtarević, Račić, Ališić (Šišić), Nuhanović, Felić (Okanović) i Mirvić (Kauković).

NK Slaven Živinice: Baščelić, Šehić, Aličić, Mujanović, Omerkić, Trumić (Mašić), Hasanović, Zoletić, Mulavdić, Salihović i Ljeljak.

Krajina – Slaven 3:0 (Šišić 61 i 90.min, Mirvić 82. min)./N.Šepić/