Kako se i očekivalo Partizan je s lakoćom stigao do više nego ubjedljive pobjede protiv ekipe Mančestera rezultatom 41:10 (20:4). Najviše golova za pobjendičku ekipu postigao je Nemanja Ilić (8), dok su Luka Minić i Ivan Dimitrijević postigli po 7  golova.

Gosti su u prvih 16 minuta igre postigli svega 4 gola i toliko je ostalo i do kraja poluvremena.I pored velikog broja primljenih golova  Vladimir Belus iz Mančestera imao je  čak 17 odbrana, od čega 7 zicera.Posebno se isticao odbranama „oči u oči“ sa Nemanjom Ilićem, kojemu je 4 puta skinuo sigurne pogodke.

I na drugoj strani se istakao golman Nikola Džanić, sa 16 odbrana.

KONJUH-ARKATRON 30:29 (17:13)

Gradska dvorana Živinice.Gledalaca:900.Sudije: Dimitrije Mitrovski i Drago Todorovski Makedonija.Delegat: Josip Posavec. Isključenja:Konjuh 10 min, Arkatron 6 min.Sedmerci:Konjuh 4/3,  Arkatron 1/1. Rezultat:Konjuh –Arkatron Minsk (BJR)  30:29 (17:13).

KONJUH: Kamberović, Hadžiomerović 8, Ivanišević, Memić 1, Čirak, Aljić 2, Am. Muhić 10 (3), Beširović (20 odbrana), Smajić 2, Mi. Muhić, Jagodić 2, Husić 1, Mujanović  i  Zildžić 4.Trener:Nikola Marković.

ARKATRON: Tabolin  (2 odbrane), Patsykailik 3, Charnou,  Strelets 8, Yurkevich, Kamyshyk 8,  Ushal 6, Lukyanchuk 1, Aheichyk 1, Chykun 1, Kaliarovich, Lanin, Marchanka 1, Matskevich  (11 odbrana).Trener: Azov Vladimir.

U uzbudljivoj i neizvjesnoj završnici rukometaši Konjuha pobijedili Arkatron iz Minska reultatom 30:29 i tako se, zajedno s Partizanom, plasirali u dalje borbe u okviru Čelendž kupa.Konjuh je dobro otvorio igru protiv opasnih gostiju i do 20.minute postigao solidnu razliku od plus 5 golova (13:8) , te do kraja poluvrenema otišao na odmor sa 17:13.

Međutim, u nastavku utakmice Arkatron preokreće rezultat u svoju korist do 38.minute dolazi do 19:18, da bi dva minuta kasnije poravnao na 20:20.U 42.minuti uspjeli su povesti, te je rezultat glasio 20:22.

Prava drama uslijedila je u posljednjih pet minuta, kada se rezultat često mijenjao u korist jedne ili druge ekipe.Ali, nošeni frenetičnim navijanjem oko 900 ljubitelja rukometa, uspijevaju prvo preko  Zildžića poravnati na 25:25 . Gafar Hadžiomerović uspijeva lob udarcima povisti prednost na 2 gola, gosti ponovo smanjuju na minus jeda, potom iskusni Admir Aljić povećava na 29:27, minut prije kraja Arkatron ponovo smanjuje na 29:28, da bi Zildžić ponovo zatresao mrežu Matskevicha i tako osigurao sigurnu pobjedu pola minuta prije kraja (30:28).Gosti su uspjeli iz sedmerca nekoliko sekundi prije kraja susreta samo ublažiti  poraz.

Najefiksaniji kod stolara bio je Amel Muhić sa 10 golova, Gafar Hadžiomerović 8,  Amer Zildžić 4 itd, dok su kod gostiju najefikasniji bili  Strelets i Kamyshyk  sa po 8 golova.Oba protivnika imali su raspoložene odbrane, tako je naš Selman Beširević  uspio  20 puta zaustaviti protivničke lopte, dok je  gostujući vratar Matskevich  11 puta bio uspješan.

Tako su beogradski Partizan i Konjuh izborili  dalje takmičenje u Evropi, s tim, ukoliko Partizan osvoji prvo mjesto naredni protivnik mu je Hrvatska ekipa Čakovec, a ukoliko budu drugi igraće protiv Guifa iz Švedske. O tome se odlučuje sutra od 19,30 sati u  utakmici između Partizana i Konjuha.

Od 17 sati u 3.kolu igraće bez rezultatske važnosti Mančester i Arkatron./Šefik Gadžo/