Gradska dvorana Živinice:Gledalaca:300.Sudije:Ivan Bachev i Ivan Kostov  Bugarska.Delegat:Josip Posavec Hrvatska.Isključenja:Partizan 10 min, Arkatron 4 min.Sedmerci:Partizan 2/1, Arkatron 3/2.Rezultat:Partizan Beograd-Arkatron Minsk Bjelorusija 41:28 (21:13).

PAERTIZAN:Lovrenović (11 odbrana), Minić 3, B.Radanović 3, Potić 1,  Dmitrijević 4, Maksić 5, Milić ( 17 odbrana), S.Radanović 4,  Marinković 3, Ilić 11, Kostadinović 2, Marjanac 2 i Mester 3.trener: Aleksandar Brković.

ARKATRON:Aheichyk, Charnou , Chykun 4, Kaliarovich, Kamyshyk 8, Lanin, Lukyanchuk 3, Marchanka 4, Matskevich  (15 odbrana), Patsykailik 7, Skarabahatau Kiryl, Strelets 2, Tabolin  (7 odbrana), Ushal , Yurkevich, Zanouski Radzion.Trener: Azov Vladimir.

Večeras je u prvoj utakmici „B“ grupe Čelendž kupa beogradski Partizan pobijedio Arkatron iz Minska u Bjelorusiji rezultatom  41:28 (21:13).Tokom cijele utakmice Beograđani su imali inicijativu i svoju prednost nakon izjednačenja u  na 1:1 u 2.minuti susreta stalno su povćavali svoje vođstvo.

Najveću prednost u prvom dijelu utakmice Partizan je imao u 28.minitu i iznosila je 8 golova, što je ustvari bio rezultat prvog poluvremena 21:13.

U drugom dijelu umorna ekipa Arkatrona, koja je autobusom iz Minska putovala 30 sati i stigla  početkom jutra, ili današnjeg dana u 2 sata u Tuzlu, pokušavala je kontranapadima popraviti rezultat, ali bliže od 7 gola minus nisu uspijevala, dok je Partizan do maksimalne prednosti od 13 golova razlike stigao minut prije kraja susreta.

Najviše golova za Partizan je Nemanja Ilić, ukupno 11, dok su gosti najboljeg strijelca imali u Kamyshyk Dzmitry, koji je postigao 8 golova.Na obje strane vidjeli smo tri vrlo dobra golmana, od kojih je Partizanov Strahinja Milić  odbranio 19 udaraca, a njegova zamjena Nemanja Lovrenović 10 uspjelih odbrana, dok je Matskevich Ivan imao 15 odbrana i njegova zamjena Tabolin Artsiom 7 odbrana.

Ovom pobjedom Partizan se već plasirao u dalju fazu Čelendž kupa.Od 19,30 sati večeras igraju Konjuh i Mančester./Š.G./