Gradska dvorana Živinice.Gledalaca:600.Sudije: Amar i Dino Konjičanin Visoko.Delegat: Milan Đurašinović Prijedor.Isključenja:Konjuh  16 min,  Bosna BH Gas 18 min.Sedmerci:Konjuh 4 (3),  Bosna BH Gas 1 (1).Rezultat: RK Konjuh Živinice-RK Bosna BH Gas Sarajevo  29:42 (14:20).

KONJUH: Savić ( 1 odbrana), Hadžiomerović 1,  E.Ferhatbegović  3, Aljić 1, Rahimić 7, Muhić 4 (2), Beširević ( 14  odbrana), Mehinović 3, Kamberović, Mujanović 1,  Smajić 3, Begić 5  (1), M.Ferhatbegović 1 i  Zildžić.Trener:Damir Cipurković.

BOSNA BH GAS: Grahovac (15 odbrana), Doborac 7, Međić 4, Čačić 1, Pucelj, Ovčina, Efendić (5 odbrana), Veslinov 1, Banić 8, Kapisoda 10 (1), Nekić, Vražalić 1, Arnaudovski 4 i Melić 6. Trener: Irfan Smajlagić.

DVOCIFRENA POBJEDA STUDENATA

Početak meča nije obećavao visok procenat realizacije  napada, pošto su protivnici u ovaj meč ušli s velikom dozom opreza, vodeći više računa o odbranbenim zadacima, te smo na prvi pogodak Petra Kapisode čekali punih 5 minuta.Studenti su proradili punom parom nakon 13 minuta igre, od kada su počeli graditi povoljnu gol razliku  za sigurnu pobjedu.U 18.minuti već je bilo  plus 6 za Bosnu (4:10), a tu razliku uspjeli su sačuvati do kraja poluvremena.

U ovom dijelu utakmice sudijski par Amar i Dino Konjičanin je bio naklonjeniji gostujućoj ekipi, što je dovodilo do kraćih prekida meča, usljed negodovanja rukovodstva domaće ekipe.Svakako da  ovakvoj ekipi Bosne nije potrebna sudijska pomoć, jer se radi o vrlo dobroj ekipi, koja  je spremna pobijediti u gostima i mnogo jače ekipe nego što je Konjuh.

Najblistaviji trenuci rukometaša Bosne bili su  od 36. do 43.minute, kada  su postigli 7 golova u nizu, zahvaljujući brzim kontrama, koje su vješti napadači efikasno realizovali i povećali razliku na nedsotižnih  18:31.Najbolji u timu gostiju Petar Kapisoda bio je nerješiva enigma za domaću ekipu, a aplauze publike izmamio je u 49.minuti, kada je uspio  postići majstorski gol lob šutom iz okreta.

Kod domaćih su se istakli  Emir Rahimić, Haris Begić i golman Selman Beširević , koji je uprkos visokoj pobjedi gostiju, imao niz vrlo dobrih odbrana.Emir Rahimić je bio nezaustavljiv za protivničku odbranu, ali je nakon jednog grubog faula morao van terena.

Osim već pomenutog Kapisode kod Bosne su  sve linije vrlo dobro funkcionirale, a među uspješnijim strijlcima bili su još Vedran Banić, Damir Doborac i Fahrudin Melić.Golman Nebojša Grahovac takođe zaslužuje visoku ocjenu, jer je najbolje branio kada je to bilo najpotrebnije. /Š.Gadžo/