Juče  je  u Gračanici održan tradicionalni karate turnir pod nazivom "Gračanica 2009".Na ovom turniru je učestvovalo preko 220 takmičara iz 25 klubova širom BiH.I ovoga puta Karate klub Lukavac-Reweus  je postigao značajne rezultate!

«Osvojili smo ukupno  23 medalje, od čega 8 zlatnih, 9 srebrenih i 6 bronzanih medalja.Najuspješniji pojedinac iz našeg kluba  bio je Haris Likić, sa osvojene 3 zlatne medalje u kategorijama kate juniori, kate seniori i borbe juniori -62 kg», hvali svog asa trener Lukavčana Željko Zombra.

Bitno je još spomenuti nastupe Denisa Kurtića, koji je osvojio prvo mjesto  i Artana Hodaja, koji se okitio srebrnom medaljom u apsolutnoj kategoriji seniora.Osim medalje Hodaju je pripala i novčana nagrada./Š.G./