Juče je u Gradskoj sportskoj dvorani u Novom Travniku, povodom obilježavanja Dana opcine  održano karate takmičenje pod nazivom "Orhideja kup 2010".Na turniru je nastupilo preko 300 takmičara iz 30 klubova širom BiH i Srbije.

Karate klub Lukavac-Reweus je nastupio sa 6 takmičara, koji su osvojili 6 medalja i to 3 zlatne i 3 srebrene medalje.Dvije  zlatne medalje je osvojio Damir Baćić u kategorijama kate 13-14 i kate 15-17 godina, dok je jednu zlatnu medalju osvojila Anđela Bošnjak u kategoriji kate 13-14 god. Srebrene medalje su osvojili Nejra Gutić  u kategorijama kate 7-8 godina i kate 9-10 godina, te  Enida Šuša  u kategoriji kate 13-14 god.

Zapažene nastupe su imali i Irma Imamović  i Hamza Čajić, koji su osvojili četvrta mjesta. /Press KK Reweus/