U Lukavcu je  19.septembra, povodom obilježavanja dana općine Lukavac,u organizaciji karate kluba Lukavac-Reweus, održan 8 po redu međunarodni karate turnir «Lukavački patak 2009.»

Na turniru je uzelo učešće 22 ekipe širom BiH i susjedne republike Srbije sa preko 250 takmičara.Ono po čemu je ovaj turnir specifičan je da je to izborni turnir za predstojeći svjetski kup koji će se u mjesecu novembru održati u Subotici i na kojem je potvdilo učešće 22 zemlje sa svih 5 kontinenata.

Najuspješniji klub na turniru bila je ubjedljivo ekipa Lukavac-Reweusa sa ukupno osvojenih 56 medalja i to: 22 zlatne medalje,20 srebrenih i 14  bronzanih.Ali s obzirom da je organizator odlučio da ne ulazi u utrku za najbolji klub kao domaćin,pobjednički pehar uručen je drugoplasiranoj ekipi Sensei-Turija,koji su osvojili ukupno 49 medalja i to 13 zlatnih,22 srebrene i 14 bronzanih medalja.

Pehar za najbrojniju ekipu dodjeljen je karate klubu Viktorija iz Žepča.Za najuspješniju takmičarku turnira proglašena je Lejla Arapčić iz Karate kluba Lukavac-Reweus, sa osvojene 4 zlatne i 3 bronzane medalje,a za najuspješnijeg takmičara proglašen je Amir Ejubović sa osvojene 4 zlatne medalje takodjer iz karate kluba Lukavac-Reweus.

Da je ekipa Lukavac-Reweusa apsolutni pobjednik na turniru pokazuju i rezultati iz apsolutne kategorije koja se radila za novčanu nagradu,gdje je kod muškaraca nagradu osvojio Denis Kurtić iz KK Lukavac-Reweus,a kod djevojaka,najbolja je bila Alma Atić, takodjer iz KK Lukavac-Reweus.

Takodjer svim vjernicima Islamske vjeroispovjesti želimo uputiti čestitke povodom Bajrama!/ Željko Zombra/