Juče je u   sportskoj dvorani  u Banovićima održano kantonalno takmičenje u karateu,  u kategorijama djeca od 6 do 13 godina, kadeti i juniori,  kate i borbe pojedinačno  i ekipno. Na ovom takmičenju  učešće je uzelo oko 360  takmičara iz 16 kluba sa TK.

"Za Karate klub Šotokan  nastupilo je 21 takmičar u pojedinačnim borbama u osamnaest različitih kategorija i dvije ekipe,dječaci do 13 godina i kadeti. Naši takmičari su radili u 13 finalnih  borbi i ostvarili odličan rezultat osvojivši 9 zlatnih, 4 srebrene i 10 bronzanih medalja#, informiše nas predsjednik KK Šotokan Ahmo Bojić.

-Imširović  Nedim

Ahmo Bojić ističe kako su ove godine mladi karatisti Šotokana bili izuzetno uspješni:

"U toku oktobra mjeseca mi smo nastupali na jednom međunarodnom takmičenju,  u Gradačcu  i dva kantonalna, u Banovićima i Tuzli.Na ova tri takmičenja naši takmičari su osvojili ukupno 39 medalja od toga 16 zlatnih, 11 srebrenih i 12 bronzanih medalja.Do kraja ove godine pred nama je još nekoliko takmičenja i mi ćemo nastojati da svoj grad predstavljamo u najboljem  svjetlu. Živinice su uvijek imale dobre sportiste i odlične karatiste, što to i sada dokazuju članovi Karate kluba „ŠOTOKAN“, kaže Bojić./Press Šotokan/

Medalje KK Orkka Lukavac

Klub borilačkih sportova "ORKKA" Lukavac je na turniru u Banovićima nastupio sa 16 takmičara i nastavio niz uspješnih rezultata osvojivši ukupno 13 medalja i to 7 zlatnih, 2 srebrene i 4 bronzane medalje.