Konjuh-Bosna SO 25:29 (14:14)

-Stolari bili ravnopravni do 40.minute, od kada su gosti dominirali zahvaljujući većem iskustvu i dužoj klupi kvalitetnijih rukometaša

Gradska dvorana Živinice.Gledalaca:900.Sudije: Predrag Dejanović i Elvis Marčeta Prijedor.Delegat: Zdenko Alpeza Mostar.Isključenja:Konjuh  6 min, Bosna SO  8 min.Sedmerci:Konjuh 2 (1), Bosna SO 5 (4).Rezultat: RK Konjuh Živinice-RK Bosna SO 25:29 (14:14).

KONJUH:Savić ( 15 odbrana), Hadžiomerović, Labendž, Brčaninović, Đerzić 5, Ferhatbegović 1, Memić, Aljić, Kerezović 6, Bećar 2, Muhić 1, Kamberović, Begić 5 i Bjelobrković 5. Trener:Emir Junuzović.

BOSNA SO:Grahovac 1( 6 odbrana), Šabanović (9 odbrana), Međić, Sirćo 4, Pucelj 1, Rađenović, Stevanović, Đurković 3, Nadoveza 2, Golić 5, Kapisoda 6, Buljugija 1, Jaškić 6 i Melić.Trener:Vojislav Rađa.

U uzavreloj atmosferi pred oko 900  vatrenih navijača večeras je odigran  derbi meč zaostale utkmice 17.kola Premijer lige BiH.Prvi dio utakmice protekao je u izjednačenoj igri, s tim što su gosti najveću prednsot od 2 gola imali tri puta, dok su domaći 7 puta vodili golom prednosti.U 27.minuti sudije su prekinule utakmicu zbog manjeg incidenta s navijačima, koji nisu bili zadovoljni njihovim suđenjem.

Najatraktivniji potez na utakmici izveo je Hariz Begić, kada je oduzeo loptu Đuroviću, a potom sam istrčao pred golmana Adnana Šabanovića i savladao ga.

Drugi dio  protekao je u nadmoćnijoj igri Bosne So, jer su Stolari bili ravnopravni samo do 37.minute, kada je bilo 18:18, a sve ostalo pripalo je gostujućoj ekipi.U nastavku Bosna So imala je tri puta vođstvo od po 5 golova i  do kraja su rutinskom igrom priveli utakmicu kraju, naravno u svoju korist.

Konjuh je od 43.minute ostao bez Emira Ferhatbegovića, koji je dobio crveni karton, zbog grubog starta na protivničkog igrača, pa je to bio hendikep našoj ekipi.

Trener Bosne SO Vojislav Rađa je nakon utakmice izjavio:

«Konjuh je jaka i kvalitetna ekipa, sa evropskim iskustvom i večeras su demonstrirali dopadljiv rukomet.Uprkos nervoznoj igri zasluženo smo pobijedili.Presudio je veći fond igrača i brz ritam koji smo nametli, tako da nakon 40.minute domaći nisu mogli da nam pariraju.Ovo su za nas tri vrlo bitna boda u trci za osvajanje šampionske titule».

Emir Junuzović, trener Konjuha:

«Sarajlije imaju dužu klupu i teško smo se nosili s tom jakom i kvalitetnom ekipom.Ne volim komentaristati suđenje, ali sigurno su nas sudije večeras oštetile, iako te odluke nisu uticale na uspjeh Bosne.Sarajlijama čestitam na pobjedi»!/Š.Gadžo/