Konjuh-Prijedor 25:21

Gradska dvorana Živinice.Gledalaca:450.Sudije: Anto Knezović i Robert Zovko.Delegat: Željko Savić. Isključenja:Konjuh 10 min,  Prijedor  6 min.Sedmerci:Konjuh 4/2,  Prijedor 4/2 Rezultat:Konjuh Živinice- Prijedor  25:21 (12:10).

KONJUH: Kamberović, Hadžiomerović 3, Bozoljac 1 (1), Ivanišević, Rožajac, Ad.Aljić 1, Ferhatbegović 1, Am. Muhić 7, Beširović (  24 odbrane, 2 sedmerca), Smajić 10, Mi. Muhić, Jagodić, Husić 2, Al.Aljić  i  Zildžić.Trener:Nikola Marković.

PRIJEDOR:Ranđelović (20 odbrana, 1 sedmerac), Škorić 4, Stanić 3, Mandić 1, Bibić 1, Divjak, M.Davidović 2, Kaurin, S.Davidović, Zgonjanin, Prole 5, Tešić 2, Babić (4 odbrane) i Unčanin 3.Trener:Zoran Kaurin.

Stolari su uspjeli doći do prve pobjede u ovoj prvenstvenoj sezoni Premijer lige BiH i to nad ekipom Prijedora.Gosti su dobro otvorili utakmicu i već od prvog minuta uspjeli povesti.Međutim, gol do dva prednosti trajalo je samo do 14.minute kod rezultata 5:5.Do kraja prvog dijela vodila se uglavnom ravnopravna borba, s tim što je inicijativa bila na strani domaćina, tako da su gosti morali juriti rezultat.

Tek od 35.minute domaći uspjevaju povećavati gol razliku, kada je Selman Beširović uspio odbraniti penal pri rezultatu 15:12 za Konjuh.Od 50. do 55.minute domaći su postigli najveće vođstvo od 6 golova razlike (22:16).Do kraja utakmice stolari su rutinskom igrom priveli utakmicu kraju i uknjižili prvu pobjedu.Najefikasniji kod domaćih bio je Smajić sa 10 postignutih golova, dok je kod gostiju Prole postigao 5 golova.Među uspješnijim rukometašima na terenu bili su golman Selamn Beširević sa 24 odbrane i Prijedorčanin Ranđelović sa 20 odbrana.

Narednog vikenda Konjuh u okviru 3.kola Čelendž kupa gostuje u Švedskoj, gdje će igrati protiv ekipe Guif./Š.G./