Na veoma teškom gostovanju u Gradačcu,naši košarkaši uspjeli su ubilježiti i treću uzastopnu pobjedu.Domaćin je imao jaku podršku sa tribina,što je proizvelo nervoznu igru sa nerezonskim rješenjima,kako u napadu, tako i u odbrani našeg tima.

Ipak, prvi period je završen rezultatom 16:16. Drugi period je donio mnogo sretnih, daljinskih ubačaja domaće ekipe. Tako da je domaćin dobio drugi period rezultatom 22:16. U nastavku,naša ekipa je znatno poboljšala odbrambeni dio igre, na njihovim glavnim "košgeterima", Arapovićem(16) i Osmanlićem (16), što je rezultiralo pobjedom od 73:64 u korist KK Živinice 78.

"Utakmica je bila za čistu desetku. Živiničani su zasluženo pobjedili. Uzeli su nam utakmicu u posljednje tri minute. Ali, nema prigovora, mislim da su Živinice ubjedljivo najjaca ekipa u A-2 ligi", izjavio je košarkaš Gradačca, Doriano Arapović, strijelac 16 poena za svoj tim.

Narednog vikenda naša ekipa dočekuje komšije iz Tuzle OKK Slobodu.

Rezultat po periodima:16:16; 22:16; 10:16; 16:25:
Za KK Živinice 78 nastupili su:Meštrić 19, Košpić 3,Selimović K,Mušanović 22, Brčaninović S, Selimović A.2, Mujanović,Imamović, Brčaninović Š.,Musić 12,Đulović 6,Kolčaković 9.