Večeras je u Mejdanu odigrana utakmica 8.kola A-2 lige između domaćina OKK Slobode iz Tuzle i KK Živinice 78 Dino kafa.Pobijedili su domaćini rezultatom 99:59. Četrdeset koševa razlike je ubjedljiv trijumf domaćina, ali gosti su imali proimjedbi na suđenje.

"Utakmica je do posljednjih 10 minuta bila na granici podnošljivog, domaćini su vodili 15 razlike, ali potom nisu dali koša gotovo 6 minuta, dok im sudije nisu pridodale svoju naklonost i omogućili tako visoku pobjedu", kažu u taboru gostujuće ekipe.

Meč u Tuzli bio je prekinut 2 minuta prije kraja, jer je ekipa Živinica napustila teren.Desilo se to nakon što su sudije  treneru Mariju Soviću sudili tehničku grešku.Ipak, komšijski susret na kraju je okončan povratkom Živiničana na teren, čime su stvoreni uslovi da se ovaj susret ipak sportski privede kraju!/Š.G./