U prvoj utakmic nastavka košarkaškog prvenstva u A-2 ligi danas je ekipa KK Živinice 78 bila bolja od KK Gradine iz Tešnja. Ovaj meč odigran je danas u 15 sati u Gradskoj dvorani u Živinicama i domaćini su pobijedili rezultatom 55:49 i tako došli do osme pobjede našeg tima.

Gosti su pružili neočekivano jak otpor, pa se do pobjede došlo uz mnogo poteškoća. U ovom uzbudljivom dvoboju naši momci su uz bolju koncentraciju u završnici posljednje četvrtine, uspjeli stići do novih bodova. Gostujuća momčad je svih 40 minuta igrala zonsku odbranu,što je našim momcima zadavalo velike poteškoće. U utakmici, u kojoj smo imali veoma loš pucački dan, kako sa poludistance, takođe i sa linije od tri poena (4-21), pobjedu nam je donio naš trener Užičanin sa mudrim odlukama.

"Pohvalio bih veoma mladu gostujuću ekipu za ispoljeno zalaganje tokom cijele utakmice, uloženi trud i fer igru.
Sa ovom pobjedom ostajemo na drugom mjestu i u utrci za pley off odigravanje", rekao je trener Užičanin.

Rezultat po četvrtinama: 13-12 ; 11-14 ; 14-11 ; 17-12
Učinak naših igrača je bio slijedeći: Meštrić 20,Košpić,Selimović, Mušanović 10, Brčaninović 5,Korkutović 11, Imamović 4,Musić 2,Đulović 2, Žunić, Mulabdić, Kolčaković 1./A.Meštrić/