U prošlom kolu ekipa KK Živinice 78 gostovala je u Tuzli, gdje je odigrao utakmicu protiv Slobode II.Bila je to tvrda utakmica, sa čestim promjenama u vođstvu. Nakon odigrane katastrofalne prve četvrtine, u drugoj su košarkaši Živinica  uspjeli vratiti se u igru i na poluvrijeme otići  sa zaostatkom od 3 poena.

Drugo poluvrijeme je proteklo u napetoj igri, sa dosta pogrešaka sudija na  obje strane. Na rezultatu 66:66 naša ekipa je  imala napad za pobjedu, međutim taj napad je završen bez pogotka. Tako smo  ušli u produžetak u kojem su domaćini imali više sreće ,  pa je utakmica završena rezultatom 74:72 u korist Tuzlaka. Najbolji u domaćoj ekipio bio je Meštrić sa 15 poena, od čega su 3 trojke. /Mirza Memić/.