Danas je u Gradskoj dvorani u Živinicama pred oko 200 gledalaca odigrana prvenstvena utakmice  između ekipa KK «Živinice 78» i KK «Gradina Koteks» iz Tešnja.Pobjeda je pripala domaćoj ekipi rezultatom 86:66 (40:30).

Tokom cijele utakmice pitanje pobjednika nije bilo upitno i što se utakmica bližila kraju sve je bila veća razlika u korist domaćina..Prednost od 10 koševa na poluvremenu već na kraju 3.četvrtine uvećana je za pet  koševa (61:46).Nakon ovog susreta trener KK «Živinice 78» Jasmin Brčaninović je izjavio:

«I pored ubjedljive pobjede utakmica je bila teška.Posebno želim istaći veliki doprinos mladih košarkaša današnjem uspjehu.Presudila je kolektivna igra i dobra odbrana.Posebno bih istakao dobru igru Mirze Košpića i mladog Alena Glavinića».

Narednu utkamicu košarkaši Živinica igraju u Zavidovićima protiv Krivaje.Zahvaljujući trećoj uzastopnoj pobjedi naša ekipa ima izglede da se do kraja prvenstva plasira na 6.mjesto.