Očekivana pobjeda naših košarkaša, mada to nije pokazivala prva četvrtina. Naime, prvi period su gosti dobili sa 7 poena razlike. Ekipa Gradačca je došla rasterećena, bez imperativa pobjede. Nastavak utakmice je donio dominaciju naše ekipe,kako u odbrani tako i u napadu.Poluvrijeme je zavšeno u korist naših momaka sa rezultatom 38-25.

U nastavku utakmice domaći su povećali prednost na 20 poena razlike, tako da je trener Užičanin ubacio mlađe igrače,što su gosti iskoristili i smanjili rezultat.Sve čestitke gostima na prikazanoj igri, fer i korektnoj borbi.

U ovom kolu se dogodilo i veliko iznenađenje,jer je naš direktan konkurent za doigravanje,ekipa Odžaka, izgubila na svom terenu 53-70,od ekipe Gradine iz Tešnja.

U narednom vikendu nas očekuje gostujuća utakmica protiv ekipe OKK Slobade u Tuzli.

Rezultat po četvrtinama: 12:19 ; 26:6 ; 19:18 ; 14:17;
Učinak košarkaša Živinica je bio sljedeći: Meštrić 8, Košpić 2,Selimović, Mušanović 21, Brčaninović, Korkutović 15, Marčeta 4,Imamović 2, Mušić 6, Đulović 5, Mulabdić i Kolčaković 8.

Kod gostiju su se istakli Đonlić sa 14 koševa, te Luković  i Mujić sa po 12 postignutih koševa./A.Meštrić/