U subotu su košarkaši KK Živinice 78 DIno kafa nadigrali lidera prvenstva Odžaka, rezultatom 72:67 (rezultat po četvrtinama: 72:67 (9:16, 21:11, 25:14, 17:26).Kako se vidi naši košarkaši bili su bolji u drugoj i trećoj četvrtini, a gostima je pripao početak i kraj-vrednujući po četvrtinama).

Pobjeda je značajna i ekipa Živinica se učvrdtila na 3.mjestu, ali sretnim razvojem ostalih susreta mogli bi se primaći još jednu stepenicu više.Subotnjom pobjedom Živinice 78 Dino kafa su skinule Odžak sa prvog mjesta i poklonile ga Donjem Vakufu, koji je bio biolji od Iskre 82:70.Evo sastava i učinka ekipa Živinica i Odžaka:

Živinice 78 Dino kafa: Korkutović 8, Taletović 4, Hadžimehmedović 7, E. Brčaninović, Meštrić 14, Aljić 23, Ahmetović, Imamović, Zukić, Š. Brčaninović, Đulović 16.Trener: M. Sović.

Odžak: Mujanović, A. Jupić, K. Omerbašić 19, Amir Omerbašić 3, Hadžić Mehić 3, Anes Omerbašić, Trepčić, I. Jupić 12, Kovač 13, Fazlić 12, Z. Emić 6.Trener: M. Jupić.

Kako se vidi ponovo je Admir Aljić bio najbolji igrač utakmice, sa 23 postignuta koša.Nakon 20.kola na tabeli A-2 lige vodi Donji Vakuf sa 34 boda, slijedi Odžak sa 33, a KK Živinice 78 Dino kafa je na 3.mjestu sa 32 boda.

U narednom kolu derbi se igra u Odžaku koji dočekuje Donjeg Vakufa, što će biti najvažniji susret cijelog prvenstva.Živinicama dolazi posljednja ekipa Bersselum, što će biti prilika da se popravi koš razlika domaće ekipe./Š.Gadžo/