-KK"Živinice 78" je u okviru 20. kola A-2 lige FBiH savladao ekipu KK "Maglaj" rezultatom 79:61 (po četvrtinama 20:14. 22:17, 24:17, 13:13)

U Gradskoj dvorani u Živinicama odigrana je košarkaška utakmica u kojoj su košarkaši našeg kluba rutinski savladali goste iz Maglaja.Utakmica je protekla u dominaciji domaće ekipe, u kojoj su svi igrači upisali nastup, a što je još značajnije upisali su se u listu strijelaca.

Najinteresantniji trenuci u meču bili su kada su poene postizali mladi igrači- kadeti i juniori našeg tima, a publika je sve to znala nagraditi aplauzom.Svoje prve značajnije minute u igri zabilježili su Beširović, Taletović i Glavinić, koji su pokazali da se na njih u narednoj godini može ozbiljno računati.

Ovom pobjedom KK"Živinice 78" se penje na 5. poziciju na tabeli, sa omjerom 11 pobjeda i 7 poraza.

U narednom kolu neši košarkaši idu u goste ekipi KK"Gradina-Koteks" iz Tešnja, čime će i okončati sezonu 2008/O9, s obzirom da će u zadnjem kolu dobiti 2 boda iz utakmice protiv KK "Krivaja", koja je ranije istupila iz lige.

KK "Živinice 78": Košpić 2, Mulabdić 9, Beširović 2, Bektić 5, Ahmetović 6, Meštrić 5, Aljić 28, Taletović 2, Imamović 7, Salihbegović 8, Glavinić 4, Đulović (cap.) 1. Trener: M. Memić

KK "Maglaj": Bašić (cap) 31, Suljaković, Čaušević, Mujanović 1, Burić 10, Herceg 4, Smajlagić 9, Šehić 4. Trener: T. Musaefendić./Dino Ahmetović/