Danas su odigrane dvije prvenstvene nogometne utakmice naših klubova i jedna prijateljska utakmica rukometaša Konjuha.Slaven je na gostovanju u Orašju pretrpio poraz rezultatom 4:0, dok je NK Priluk u okviru 1.kola Druge lige FBiH-Sjever poražen na gostovanju u Kalesiji protiv tamošnje Bosne 3:1.

Rukometaši Konjuha odmjerili su snage protiv Prijedora i takođe poraženi, tako da je krajnji rezultat glasio 28:33 (14:19).Gosti su od prve minute imali prednost koju su često povećavali od 6 do 8 golova, međutim, domaći su uspjevali pred kraj prvog dijela smanjiti veliku prednost gostiju na 5 golova, a slično je bilo kretanje rezultata i u drugom dijelu, da bi meč bio završen pobjedom Prijedora od 5 golova razlike.

Trener Konjuha Nikola Marković dao je šansu svim rukometašima na koje računa, a igrao je i novajlija Dušan Bazoljac, bivši igrač sarajevske Bosne.S ovim darovitim rukometašom ugovor još nije potpisan, a to se očekuje narednih dana!

Zanimljivo je još istaći da je jedan od najbolji rukometaša Konjuha, Emir Rahimić, napustio klub i karijeru nastavlja u Dubaiju, gdje putuje 22.avgusta.

BOSNA (Kalesija) – PRILUK 3:1 (1:0)

Kalesija: Gradski stadion. Gledalaca: oko 300. Teren pogodan za igru. Sudija: Adnan Muković (Banovići). Pomoćnici: Admir Jusufović i Nermin Rahmanović (oba Banovići). Delgat: Vedad Spahić (Tuzla). Žuti kartoni: Hibić i Džilić (Bosna). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 1:0 Džilić (41) 1:1 Muminhodžić (50), 2:1 S. Zulić (68), 3:1 E.Zulić (79). Igrač utakmice: Semir Zulić (Bosna).

BOSNA: Muminović, Halilović (Fejzić), Mešanović, Požegić, Karić, Hibić, Omerović, Šmigalović (Beširević), S.Zulić, E.Zulić, Džilić, Džanić. ŠSŠ: Sadik Osmanović.

PRILUK: Omerkić, Mešanović, Mahovkić, Poljić, Goletić, Selimović, Mušić, Golać (Salihović), Osmanović, Muminhodžić, Demirović. ŠSŠ: Dževad Šećerbegović.

Nakon lošeg starta i nekoliko propuštenih prilika gostujućih napadača, domaći su prvu pravu priluku pretvorili u pogodak. Naime, u 40.minuti, Šmigalović odlično centrira iz kornera a Džilić koristi lošu intervenciju golmana Omerkića i glavom šalje loptu u mrežu Priluka.

Početkom drugog dijela gosti su brzom kotrom preko Muminhodžića izjednačili rezultat na 1:1. Nakon izjednačenja fudbaleri Bosne su zaigrali mnogo bolje i ofanzivnije, a  u 68.minuti Semir Zulić postiže drugi pogodak za kalesijskog drugoligaša. Akciju je započeo Džanić, koji, sa desne strane,  upućuje loptu na drugu stativu a Semir Zulić sa nekoliko metara pogađa mrežu gostiju.

Najljepši trenutak meča dogodio se u 79.minuti, kada je Semir Zulić sjajno prošao po lijevoj strani, pri čemu je prošao nekoliko odbrambenih igrača Priluka. Potom  povratnom loptom pronalazi Edvina Zulića, koji prekrasnim udarcem postavlja konačan rezultat susreta./Radio Feral/