Juče je u dvorani Srednjoškolskog centra u Doboju održan 10-ti po redu međunarodni karate turnir "Doboj open 2009".Na turniru je uzelo učešće 80 takmičara iz 38 klubova širom BiH i Srbije.Karate klub Lukavac-Reweus je osvojio ukupno 6 medalja: 1 zlatnu,1 srebrenu i 4 bronzane medalje.

Zlatnu medalju je osvojila ekipa  Reweusa u kategoriji borbe juniori-ekipno,u sastavu (Bijedić Miralem,Ejubović Amir i Likić Haris).Srebrenu medalju je osvojio Likić Haris u kategoriji borbe muškarci 16-17 god -63 kg.Bronzane medalje su osvojili Hanić Tarik (kate dječaci 10 god),Arapčić Lejla (kate djevojčice 14-15 god.),Ejubović Amir (borbe muškarci 14-15 god. -60kg) i Likić Haris (kate mučkarci 16-17 god.).

"Bitno je pomenuti da je svaka medalja osvojena u kategorijama od preko 50 takmičara, što ovim uspjesima daje veći značaj", rekao nam je trener KK Reweus Lukavac Željko Zombra.