Danas od 12,30 sai u Gradskoj dvorani u Živinicama počeo je kvalifikacioni turnir modernih plesova BiH.Organizacija ovog velikog takmičenja povjerena je Plesnom klubu Plamingo,koji okuplja mlade plesače iz Gračanice i Živinica.

 Savez modernih plesova Bosne i Hercegovine povjerio je Plamingu ovu organizaciju, kao klubu koji je postigao značajne rezultate na dosadašnjim državnim i međunarodnim prvenstvima.

  Gledaoci su imali priliku vidjeti najuspješnije BH plesače, među kojima su značajne rezultate postigli i naši, a Edina Hadžić postala je najupsješnija u plesu disko dance, solo odrasli.

   Objavljujemo najupsješnije grupe i pojedince na kvalifikacionom turniru modernih plesova u Živinicama:

Show Dance mala grupa – djeca 2

1. „LOONEY TOONES SHOW“ GEMMA Banja Luka
koreograf Ana Rosić (6)
Teodora Radivojević, Teodora Banjac, Irena Perinović,
Vedrana Grbić, Tamara Đaković, Dajana Jotić.

Disco Dance mala grupa – djeca 2

1. “DICCO DOLLS” ORION Pale (5)
Nataša Pejović, Nina Šešlija, Jelena Kovač,
Ana Radović, Milica Veselinović

Show Dance formacija -djeca 2

1. „JUMPING BALLS“ GEMMA Banja Luka koreograf Ana Rosić (12)
Vedrana Grbić, Tamara Đaković, Dajana Jotić,
Anja Maksimovski, Aleksandra Mećava, Anastasija Mećava,
Andrijana Mećava, Dragana Gunjić, Tea Banićević,
Marija Došen, Nina Stefanović, Teodora Spasojević.

Disco Dance solo ženske – Juniori

1. Jovana Arnaut ORION Pale
2. Vanja Košarac FLYING STEPS Pale
3. Ivana Subotić ORION Pale

Hip-hop solo ženske -Juniori

1. Sandra Malešević GEMMA Banja Luka
2. Aleksandra Dujaković GEMMA Banja Luka
3. Svetlana Vidić GEMMA Banja Luka

Show Dance solo ženske- Juniori

1. Katarina Milić GEMMA Banja Luka „SANDY“ koreograf Ana Rosić

Jazz Dance solo ženske- Juniori

1. Nikolina Jović GEMMA Banja Luka „TANGO“
koreograf Ana Rosić
2. Jovana Došenović GEMMA Banja Luka „YOU LOST ME“
koreograf Ana Rosić

Show Dance Duo Juniori

1. Nikolina Jović – Jelena Pekez GEMMA Banja Luka „COBRAS“
koreograf Ana Rosić

Bachata Juniori

1. Anđela Petrović – Njegoš Veselinović ORION Pale

Argentinski Tango Juniori

1. Anđela Petrović – Njegoš Veselinović ORION Pale

Salsa Juniori

1. Dajana Petković – Njegoš Veselinović ORION Pale

Street Dance Show Mala Grupa Juniori

1. „SHOW MUST GO ON!!!“ FLYING STEPS Pale (5)
Anđela Đorda, Anja Blagovčanin, Vanja Košarac,
Zorana Golijanin, Maja Petronić.

Show dance mala grupa -Juniori

1. „PINK PANTER“ GEMMA Banja Luka (5)
Maja Kesić, Katarina Milić, Ružica Došenović,
Natalija Prosan, Jelena Maglov.

Disco Dance duo- Juniori

1. Jovana Arnaut -Stefani Vukašinović ORION Pale
2. Zorana Golijanin – Vanja Košarac FLYING STEPS Pale
3. Anja Blagovčanin – Maja Petronić FLYING STEPS Pale
4. Ivana Subotić -Katarina Trapara ORION Pale
5. Milica Pržulj – Milica Mačar ORION Sokolac

Hip-hop duo -Juniori

1. Aleksandra Krejić – Katarina Rađenović GEMMA Banja Luka
2. Aleksandra Knežević – Milana Savić GEMMA Banja Luka
3. Aco Romanić – Jelena Milinović GEMMA Banja Luka
4. Ana Komar – Tamara Stefanović GEMMA Banja Luka

Hip-hop mala grupa -Juniori

1. „G-UNIT“ GEMMA Banaj Luka (7)
Aleksandra Krejić, Aleksandra Knežević, Aleksandra Dujaković,
Sonja Vojnović,Svetlana Vidić, Katarina Rađenović, Milana Savić.
2. „MT“ MLADI TUZLE Tuzla (7)
Selma Kunić, Vanja Suhi, Irma Demirović, Dajana Ratajc,
Azra Topčagić, Lejla Škripić, Arijana Minov.

Disco Dance solo ženske -Odrasli

1. Edina Hadžić PLAMINGO Živinice
2. Ana Lalović FLYING STEPS Pale
3. Ana Kušić ORION Pale
4. Verica Pavlović FLYING STEPS Pale
5. Katarina Furtula FLYING STEPS Pale

Disco Dance solo muški -Odrasli

1. Velibor Savčić ORION Sokolac

Hip-hop solo muški- Odrasli

1. Asmir Rahmanović FLAMENCO Tuzla

Hip-hop solo ženske- Odrasli

1. Mirela Džindo UPK Tuzla
2. Majda Foćić UPK Tuzla
3. Lejla Zonić FLAMENCO Tuzla

Show Dance duo -Odrasli

1. Nikolina Gavrić – Katarina Kremenović GEMMA Banja Luka „EARTDANCE“

Disco Dance Duo Odrasli

1. Danka Samarđić – Velibor Savčić ORION Sokolac
2. Snežana Bojević – Radmila Samarđić ORION Sokolac

Street Dance Show duo -Odrasli

1. Snežana Bojević – Radmila Samarđić ORION Sokolac
„CHEERLEADERS“

Hip-hop duo -Odrasli

1. Berina Sijerčić – Zerina Sijerčić FLAMENCO Tuzla
2. Tijana Bujadilo – Velibor Savčić ORION Sokolac

Street Dance Show nala grupa .Odrasli

1. "BAD GIRL" FACE TO FACE Istočno Sarajevo
koreograf Mladenka Zirojević (4)
Dajana Majmunović, Jovana Lubura,
Dajana Tomanović, Ružica Jovović.

Hip-hop mala grupa -Odrasli

1. “UPK” Univerzitetski plesni klub Tuzla (6)
Majda Foćić, Mirela Džindo, Šejla Selimović,
Senka Resić, Lejla Smajlović, Melisa Žisko.

Salsa Rueda de Casino Team- Odrasli

1. „PINK LADIES“ GEMMA Banja Luka (10)
Dejan Balaban, Sara Jevđenić, Maja Mijatović, Tijana Šopin,
Nataša Malinović, Lana Petković, Jelena Savanović,
Sanja Samarđić, Marija Gajić, Slađana Momčičević.

Disco Dance solo ženske -Djeca 1

1. Anja Šešlija ORION Pale
2. Nina Šešlija ORION Pale
3. Ana Radović ORION Pale

Hip-hop solo ženske -Djeca 1

1. Medina Avdić PLAMINGO Gračanica
2. Lejla Musić PLAMINGO Gračanica

Disco Dance duo -Djeca 1

1. Ana Radović – Nina Šešlija ORION Pale
2. Ajna Hasanović – Belma Omerkić PLAMINGO Živinice
3. Medina Avdić – Lejla Musić PLAMINGO Gračanica
4. Anđela Vukašinović – Ana Letić ORION Pale
5. Anja Šešlija – Tamara Babić ORION Pale
6. Jasmina Jahić – Amila Bešić PLAMINGO Živinice
7. Helena Tadić – Vanesa Adrović PLAMINGO Živinice
8. Sara Šišić – Dalila Sinanović PLAMINGO Živinice

Disco Dance trio -Djeca 1

1. “PLAMINGO 1” PLAMINGO Živinice
Jasmina Jahić, Vanesa Adrović, Amila Besić.

Disco-Dance mala grupa -Djeca 1

1. “STARS” – PLAMINGO ŽIVINICE (7)
Jasmina Jahić, Amila Bešić, Ajna Hasanović, Belma Omerkić,
Amila Kalesić, Vanesa Adrović, Helena Tadić.

Street Dance Show mala grupa -Djeca 1

1. “TI I JA” ORION Sokolac (4)
Marina Borovčanin, Danka Renovica, Katarina Renovica, Jovana Kurep.

Disco Dance solo ženske -Djeca 2

1. Nataša Pejović ORION Pale
2. Milica Veselinović ORION Pale
3. Dajana Petković ORION Pale
4. Amila Ibrahimović PLAMINGO Živinice

Hip-hop solo ženske -Djeca 2

1. Suzana Milidragović ORION Sokolac
2. Amila Ibrahimović PLAMINGO Gračanica
3. Željana Savić ORION Sokolac

Hip-hop solo muški -Djeca 2

1. Đorđe Šukalo GEMMA Banja Luka

Disco Dance solo muški -Djeca 2

1. Milenko Bartula ORION Sokolac
2. Miloš Radović ORION Sokolac

Show Dance solo ženske -Djeca 2

1. Teodora Radivojević GEMMA Banja Luka „Pipi Longstocking“
koreograf Ana Rosić
2. Irena Perinović GEMMA Banja Luka „Broadway show“
koreograf Ana Rosić
3. Teodora Banjac GEMMA Banja Luka „The Chicken“
koreograf Ana Rosić

Street Dance Show solo ženske -Djeca 2

1. Kristina Antić FACE TO FACE Istočno Sarajevo "Witch girl",
koreograf Maja Granić
2. Marija Golijanin FACE TO FACE Istočno Sarajevo "Barbie girl",
koreograf Maja Granić
3. Ksenija Lalović FACE TO FACE Istočno Sarajevo "Peter Pan",
koreograf Maja Granić

Hip-hop duo-Djeca 2

1. Željana Savić – Suzana Milidragović ORION Sokolac

Disco Dance duo -Djeca 2

1. Nataša Pejović – Milica Veselinović ORION Pale
2. Dajana Petković -Anđela Petrović ORION Pale
3. Amila Ibrahimović – Emina Ćurić PLAMINGO Gračanica
4. Željana Savić – Suzana Milidragović ORION Sokolac
5. Altijana Mujić – Lamija Osmanhodžić PLAMINGO Gračanica
6. Sara Lučić – Anđelka Borovčanin ORION Sokolac

Show Dance duo -Djeca 2

1. Vedrana Grbić – Tamara Đaković GEMMA Banja Luka „The tigers“ koreograf  Ana Rosić
2. Andrijana Mećava – Teodora Spasojević GEMMA Banja Luka „Eliens“ koreograf Una Rosić.

  Organizator kvalifikacionog turnira u Živinicama bili su Savez modrnih plesova BiH i Plesni klub  „PLAMINGO“ Gračanica. Sudije na turniru bili su Dragan Veselinović, Meliha Jahić i Tihomir Stefanović!/Š.G./

Detalj sa takmičenja najmlađih

Uspješne plesne kreacije banjalučanki

Pobjednici-Edina Hadžić /disko dance/ i Asmir Rahmanović /hip hop solo/

Detalj sa uručivanja pobjednički diploma

Banjalučankama titula za grupni nastup

Univerzitetski plseni klub Tuzla

Kategorija hip hop duo nastupi 1.Jasna i Berina Sijerčić, 2.Tijana Bujadža i Velibor Sančić
 

Vaš komentar na članak: