Igrano na Gradskom stadionu u Živinicama.Gledalaca: 200.Sudija: Salem Kundo Goražde. Pomoćnici: Ermin Halilagić i Muhamed Bogilović Sarajevo.Delegat: Zaim Hadžiomerović Jablanica.Žuti kartoni: Mulavdić i Aličić Slaven, Bečić, Purivatra i Racić Goražde.Crveni kartoni:Avdo Salkić-službeni predstavnik Slavena i Albert Racić (2 žk) Krajina.Strijelci: 1:0 Softić 3.min.Igrač utakmice: Eldin Omerkić 8.
  Rezultat:Slaven Živinice-Krajina Cazin 1:0.

SLAVEN:Baščelić 7,5,  Hodžić 7,5,  Aličić 6,5 (85.Memišević-),Omerkić 8, Mujanović 8, Zoletić 6 (72. Majdančić-), Borogovac 7,  Mulavdić 8, Trumić 7,5,  Softić 8 i Tomić 6,5 (89.Kovačević). Trener: Adi Subašić.

KRAJINA:Keranović 6,5, Hušić 6, Porčić 7, Smajić 6, Bečić 6, Purivatra 6,5, Nuhanović 7 (55.Došlić 7), Bajramović 6, (77.Šišić-), Mašić 6 i Rekić 6,5.Trener:Izet Račić.

Danas je Slaven savladao ekipu Krajine iz Cazina rezultatom 1:0, golom koji je u 3.minuti postigao glavom Eldin Softić, nakon  što je Nermin Hodžić nabacio loptu iz slobodnog udarca.

Prema ocjeni trenera Adija Subašića utakmica je bila tvrda, ima primjedbe na suđenje i oštre startove protivničkih igrača:

„Teško je nakon šoka u  Orašju vratiti ekipu, pogotovo što je sudija dozvolio oštru igru u kojoj smo strahovali za zdravlje naših igrača.I ovdje nam je danas sudija često  griješio i dozvoljavao gostima oštru igru.Ipak smo uspjeli osvojiti tri važna boda i ja čestitam igračima na toj minimalnoj, ali vrijednoj  pobjedi“.

U prvom dijelu utakmice Slaven je imao najizgledniju priliku kada je Merim Zoletić u 38.minuti glavom iz blizine šutirao iza gola, dok su gosti preko  Bekira Rekića u 20.minuti  izveli kontranapad, u kojem je Rekić snažnim šutom samo zagrijao dlanove golmana Mehmeda Baščelića.

Drugi dio utakmice protekao je u čestim prekidima zbog faulova i uz jednu povoljnu priliku za  izjendčaenje gostiju u 88.minuti, kada je Baščelić odbranio snažan udarac Aldina Šišića sa 8 metara.

Za ovaj supjeh Slavena zaslužna je cijela ekipa a za igrača utakmnice proglašavamo kapitena Eldina Omerkića, koji je sigurnim intervencijama prekinuo niz protivničkih napada!/Š.G./