-Slaven postigao pobjedu protiv Mladosti iz Malešića rezultatom 3:0 i četiri kola prije kraja prvenstva drži rastojanje od 7 bodova nad drugoplasiranim Radničkim iz Lukavca

Igrano na Gradskom stadionu Živinice.Gledalaca:400.Glavni sudija:Ivo Špionjak Grebnica.Pomoćnici:Željko Baotić Donja Mahala i Nesib Karić Kalesija.Delegat:Vedad Spahić Tuzla.Strijelci: 1:0 – Mirnes Salihović (31), 2:0-Mirnes Salihović (59), 3:0-Mulavdić (86), penal.Žuti kartoni:Mulavdić i Mirza Salihović (Slaven), Ilijazović (Mladost).Igrač utakmice:Mirnes Salihović.

Slaven:Baščelić, Mirza Salihović, Šehić, Blagojević, Mujanović, Sprečaković, Šećerović, Borogovac ( 46. Aličić), Mulavdić, Mirnes Salihović (66.Hasanović) i Hrnjić.Trenr.Samir Hadžimahović.

Mladost:Jukan, Valjevac, Begović, Ilijazović, Hasić, Ahmetović, H.Šako, Kalesić, Šakušić, Subašić i A.Šako.Trener:Ferid Imamović.

Utakmica je igrana po veoma toplom i sparnom vremenu, posebno u prvom dijelu utakmice, što je igračima obje ekipe zadavalo dosta teškoća, te nisu mogla pokazati sve svoje kvalitete.Slaven je imao nekoliko šansi za postizanje gola, ali mreža gostiju zatresla se «tek» u  31.minutu, kada se u jednoj gužvi pred golom Mladosti najbolje snašao Mirnes Salihović.Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

U nastavku Slaven je zaigrao mnogo bolje i šanse za postizanje gola su se redale jedna za drugom.Mirza Salihović ponovo je zatresao mrežu golmana Adnana Jukana, kada je preciznim udarcem iskosa sa 16 metara šutirao u nebranjeni dio mreže.U 55.minuti izglednu priliku imao je Asmir Hrnjić, ali je lopta fijuknula iznad prečke gola gostiju.U 86.minutu jedan gostujući igrač igra rukom i to je penal za Slaven, kojeg je u gol pretvorio  Mirnes Mulavdić.

Do kraja utakmice Slaven je mogao postići još golova, ali ipak se mreža gostiju nije zatresla.

Domaći su  gotovo cijelo vrijeme igrali na polovini terena Mladosti i novom pobjedom Slaven je korak  bliže ka plasmanu u Prvu ligu FBiH.

Trener Slavena Hadžimahović je nakon utakmice izjavio:

«Prvo poluvijemo smo igrali u grču, nije bilo kvalitetne igre, jer je vrijeme bilo toplo i sparno.Na poluvremenu smo se dogovorili kako uspješno okončati utakmicu, napravili smo izmjene i zasluženo dobili utakmicu.Nema opuštanja i igramo maksimalnim kapacitetima dok ne budemo sigurni u osvajanje prvog mjesta»./Š.Gadžo/