Danas je Slaven vrlo dobrom igrom nadigrao Mladost iz Tinje i slavio ubjedljivim rezultatom od 3:0. Slaven je ponovo na krilima Mirze Salihovića došao do važne pobjede i novih bodova.

Salihović je ovaj puta  potopio Mladost iz Tinje, a prvi gol postigao je u 12. minuti, kada najbolji igrač domaćih u ovom trenutku prima loptu na ivici šesnesterca, vješto se oslobađa svojih čuvara, silovito šutira lijevom nogom i pogađa gornji desni ugao golmana Mladosti. Slaven je  do kraja prvog poluvremena nastavio dominaciju, ali je je prvi dio ostao na 1:0.

Početak drugog poluvremena takođe pripada domaćinima i u jeku napada Salihović postiže još jedan pogodak, ali pomoćni sudac signalizira ofsajd. Igrala se 75 minuta, kada Čolić prolazi po strani i centrira loptu u šesnestrerac gostiju, a napadač Slavena Mirza Salihović ponovo postiže gol i tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Zivinicama.

U samom finišu utakmice iz jedne gužve u šesnestrecu Mladosti naljbolje se snalazi mladi Hasanović i postiže treći gol za Slaven. Treba napomenuti da je ovo 5 pogodak napadača Slavena Mirze Salihovića, čime predvodi listu najboljih srijelaca Druge lige FBiH- Sjever./Š.G./