Slaven je sinoć vrlo dobrom igrom u finalu nogometnog turnira u Orašju savladao ekipu Dilja iz Vinkovaca rezultatom 5:0 (0:0).U prvom poluvremenu trener Grubešić izveo je na teren drugu postavu, dok je u nastavku igrala standardna ekipa Slavena, koja je deklasirala Vinkovčane.

Golove za Slaven postigli su Asmir Hrnić i novajlija iz Vukovija Jasmin Mujkanović po 2, a jedan gol postigao je Eldin Trumić, koji je proglašen za najboljeg igrača turnira.Tako je pobjednički pehar nogometnog turnira HNK Orašje pripao živiničkim fudbalerima, a pehar je osvojio i Trumić za vrlo dobre igre na stadionu Orašja.

U borbi za treće mjesto ekipa Banovića je poražena od domaćina rezultatom 1:0 za HNK Orašje.Osvajanjem kupa Slaven je najavio vrlo dobre igre u Prvoj ligi FBiH, pa je za očekivati da će u pobjedničkom stilu i nastaviti!/Š.G./