Igrano na Gradskom stadionu u Živinicama.Gledalaca: 200.Sudija: Emir Spahalić (Mostar). Pomoćnici: Marko Perić (Mostar) i Stojan Krešić (Čapljina). Delegat: Franjo Smoljo. Strijelci: 1:0 Ljeljak 8.min, 2:0 Aličić 25.min, 2:1 Marić 30 min, 3:1 Mulavdić 35 min, 3:2 Dupovac 55.min, 4:2 Ljeljak 71. min, 4:3 Račić 75. min, 5:3  Mujanović 84 min.  Žuti kartoni: Mehremić  Radnik.

Igrač utakmice:  Aner Ljeljak 9.

Rezultat:Slaven Živinice- Radnik Hadžići 5:3 (3:1).

SLAVEN:Baščelić 7,  Hasanović 7, Šehić  7, Mujanović 8, Zoletić 7, Mulavdić 8 (70. A.Majdančić 7), Memišević 7,5, Aličić 7,5 ( 62.M.Majdančić 7), Ljeljak 9, Mašić 7 i Salihović 7,5 ( 68.Bijelić 7).Trener: Muhamed Vrtagić.

RADNIK: Havbaš 6, Jahić 6, Mehremić 6, Lojanica 6,  Dupovac 7, Nikšić 6, A.Fejzić 6 (45. Ibrica 6), Paraš 6,5, V.Fejzić 6,5 (80.Tatar-),  Sadiković 7 i Marić 6,5 ( 46.Račić 7).Trener:Nijaz Dupovac.

„Derbi“ začelja Prve lige F BiH pripao je domaćinima, koji su se ovom pobjedom do narednog kola odlijepiti sa 14.pozicije na tabeli, dok će  gosti iz Hadžića i dalje ostati  na posljednjoj, 16.stepenici ove lige. Rekordan broj prvoligaških golova na stadionu Slavena započeli su domaćini golom Ljeljaka već u 8.minuti susreta, da bi do 25.minute već bilo 2:0 zahvaljujući strijelcu Aličiću.

Međutim, gosti se nisu predavali pa su prijetili i stezali obruč oko gola Baščelića da bi igrač Radnika Marić postigao gol i smanjio prednost Slavena. Precizni Mulavdić je svojim golom povećao prednost pa se na odmor otišlo mirno kod rezultata 3:1.

Hladan tuš za domaće bio je u 55.minuti, kada je iznenada Dupovac pogodio za 3:2.Najbolji igrač utakmice Ljeljak uspijeva pnovo povećati prednsot domaćih, koji su pratili Slavena i prijetili su sve do 82.minute, kada postižu svoj treći gol, ali sudbinu gostiju zapečatio je Mujanović, čime je Slaven ostvario značajnu pojedu u borbi za opstanak u društvu Prvoligaša.

Nakon utakmice član stručnog štaba  Slavena Avdo Salkić je izjavio:

„Igrači su dali svoj maksimum, zalagali su se, a ulaskom mlađih igrača stvorila se potrebna konkurencija pa su tako svi željeli pokazati koliko mogu, a da se može to najbolje pokazuje rezultat i veliki broj postignutih golova“.

Trener Radnika Nijaz Dupovac:

„Utakmica je bila otvorena!S obje strane se igralo nadahnuto i gledaoci su mogli uživati u lijepoj igri i osam postignutih golova.Čestiam igračima oba tima na bespoštednoj borbi, s tim da je Slaven više pokazao i zasluženo pobijedio“.

U narednom 24.kolu Slaven gostuje u Konjicu gdje igra protiv Igmana koji se nalazi na pretposljednjem 15. mjestu prvenstva Prve lige FBiH sa 25 bodova .

U utakmicama Druge lige FBiH Sjever postignuti su slijedeći rezultati: Mladost Malešići- Priluk 2:0, Bosna M- Dinamo 4:0, Odžak -Mramor 0:0, Tuzla -Bosna K 2:0, Mladost Tinja- Bratstvo 0:1, Sloga Tojšići -Radnički 1:0 i Hajduk- Radnik 2:1.

Na čelu tabele je Bratstvo sa 49 bodova, slijede Mramor 43, Sloga Tojšići 42, Priluk 40 itd./Š.G./