Gradska dvorana Živinice:Gledalaca:600.Sudije: Ante Knezović i Robert Zovko Mostar.Delegat: Milan Tubin Doboj.Isključenja: Konjuh 4 min, Čelik 10 min.Sedmerci: Konjuh5/2,  Čelik 2/1.Rezultat: Konjuh Živinice-Čelik Zenica 21:21 (9:12).

KONJUH:Kamberović (10 odbrna, 1 sedmerac), Hadžiomerović 2, Husić, Muhić, Memić 2, Suhonjić 1, Hajdarević 6 (2), Hamzić, Zidžić 1, Smajić 5, Begić 3, Tufekčić 1, Pekarić i Suljanović ( 3 odbrane).Trener:Emir Junuzović.

ČELIK:Dervenčić, Ad.Begagić, Ekinović, Ćosić, Dominoković 2, Kadić 6 (1), Begović, Ivančević 2, Šabanović (19 odbrana, 3 sedmerca), Al.Begagić 3, Lučić 1, Starčević, Bečić, Skopljak, Šarenac 4 i Duvnjak 3.Trener:Ljubomir Filipović.

Večeras su rukometaši Konjuha  u Gradskoj dvorani u Živinicama uspjeli odigrati nerješeno protiv veoma dobre ekipe Čelika iz Zenice.Gosti su cijelo vrijeme imali prednost i činilo se da pobjeda gostiju ne dolazi u pitanje.

Prvi dio susreta gosti su riješili u svoju korist, jer su domaći samo u dva navrata uspjeli izjednačiti rezultat, posljedni puta u 21.minuti, kada je bilo 9:9. Ali, do poluvremene punih 9 minuta Stolari nisu uspjeli postići gol pa se na odmor otišlo rezultatom 9:12.

U drugom dijelu gosti su već u 43.minuti imali sigurno vođstvo od 12:19, zahvaljujući prije svega efikasnim napadima i vrlo dobrim odbranama svog golmana Adnana Šabanovića, koji je zaustavio 19 udaraca Konjuhovih igrača.Ipak, su domaći smogli snage i iz minuta u minut smanjivali visoko vođstvo Čelika, da bi u samom finišu uspjeli izjednačiti na 21:21.

Kod Konjuha su najefikasniji bili Eldin Hajdarević sa 6 i Nermin Smajić sa 5 postignutih golova, dok su gosti najefikasnije irgače imali u bivšem Konjuhovcu Davoru Kadiću sa 6 i Goranu Šarencu sa 4 gola.

Nakon odigrane utakmice dva najuspješnija rukometaša na utakmici, Eldin Hajdarević i Adnan Šabanović su prokomentarisali susret.Povratnik među Stolarima Hajdarević je bio najefikasniji i ovo je bila njegova prva zvanična utakmica nakon odlaska iz kluba prije 10 godina:

"Gosti su tokom cijele utakmice imali prednost i teško ih je bilo stići, jer su na golu imali izvrsnog Šabanovića, koji nam je odbranio mnogo udaraca i mislim da je to goste spriječilo poraza.Svojom igrom su pokazali da zasluženo se nalaze u gornjem dijelu tabele".

Adnan Šabanović je ponio epitet igrač utakmice:

"Olako smo propustili pobjedu, jer smo imali ubjedljivo vođstvo od 7 golova razlike, te je to dobra opomena za ubuduće da nema opuštanja do kraja.Domaćini su bili uporni i to im se isplatilo".

Ostali rezulltati utakmica 16.kola:Goražde-Zrinjski 31:23, Maglaj-Derventa 26:26, Prijedor – Gračanica 24:27, Vogošća-Krivaja 37:26, Bosna P.-Sloga 28:33 i
Leotar-Gradačac 20:21.

Nakon odigranih utakmica 16.kola Premijer lige BiH na čelu tabele je stanje nepromjenjeno.Vodi Sloga sa 39 bodova, Čelik na 2.mjestu ima 34, dok ekipa Zrinjskog ima bod manje na 3.mjestu.Konjuh nakon remija sa Čelikom ostaje na 9.mjestu sa 23 osvojena boda./Š.G./