Gradska dvorana Živinice. Gledalaca: 80. Sudije: Obrenko Miljković i Duško Ristanić. Delegat: Haris Bradarić. Isključenja: Konjuh 10 min, Katarina 8  min.Sedmerci: Živinice 4/4,  Katarina  8/6. Rezultat: ŽRK Živinice- ŽRK Katarina Mostar  26:26 (13:15).

ŽIVINICE: Tursunović (6 odbrana, 1 sedmerac), Goletić 1, Mujagić   7 (1), Nukić 6 (3), Jamaković 1, Puzić (9 odbrana), Maslić 4, Markelić 7 i Bajrić.Trener: Rizah Memišević.

KATARINA:Krajina, Pršlja, Marić 3, Brkić, Andačić 2, Leko 1, Vrančić 2, Žagolj, Kekić 7, Arapović 2, Prskalo, Šklebar, Čobanović 1, Krešić  8 (5) i Čarapina.Trener:Tihomir Čako.

Večeras su rukometašica Živinice osvojile jedan bod u susretu protiv mostarske Katarine, mada je malo nedostajalo pa da osvoje sva tri boda. Domaće su dominirale većim dijelom prvog poluvremena i vodile dva puta po tri gola razlike, a minimalnu prednost 3 minute prije kraja poluvremena, pri rezultatu 13:12, nisu uspjele sačuvati.U finišu Ivana Krešić 2 puta i Andrea Marić uspjele su preokrenuti i svoju ekipu odvesti na odmor s golom prednosti.

Mada je početak drugog dijela susreta u potpunosti protekao u znaku Katarine, koje su  u 40.minuti vodile čak s 4 gola razlike (16:20), domaće su uspjele preokrenuti i već u 46.minuti povesti 21:20. Tada su briljirale efikasne Andrea Markelić, 2 puta, Zirajeta Mujagić, Munevera Maslić i Asmira Nukić. Ipak, pred kraj susreta potpuna neizvjesnost i u samom finišu gošće uspijevaju preko Jelene Kekić izjednačiti 26:26, pa je tako došlo do podjele bodova u ovom zanimljivom i uzbudljivom susretu./Š.G./