Gradska dvorana Živinice: Gledalaca: 500.Sudije: Darko Džeba i Andrej Kolobarić Mostar.Delegat: Željo Savić Bijeljina. Isključenja: Konjuh 8 min, Derventa 6  min. Sedmerci: Konjuh 4/4,  Derventa  2/1. Rezultat: Konjuh  Živinice– Derventa Derventa  26:22 (14:11).

KONJUH:Kamberović (14 odbrana, 1 sedmerac), Husić, Muhić, Pekarić, Memić 3, Zildžić 3, Rahimić 8, Dedić 2, Smajić 6 (4), Begić 4, Veselčić, Suljanović (6 odbrana) i Hadžiomerović.Trener: Emir Junuzović.

DERVENTA:Blagovčanin (5 odbrana), Marić, Puljizović 6 (1), Sibinčić 1, Todorić 2, Lukić, Zemunović 5, Škrga 4, Mišanović, Banović, Bijelić ( 9 odbrana), Kuzman 1, Lazarević, Zekić 1, Bibić 2 i Krstajić.Trener: Zoran Dokić.

Pobjeda u znaku odbrana golmana Kamberović-Suljanović

Večeras je u Gradskoj dvorani u Živinicama KOnjuh pobijedio Derventu rezultatom 26:22. Najveću prednost domaći su imali u 23.minuti, kada je bilo 11:6, ali je za tri minuta ekipa gostiju uspjela postići 4 gola u nizu i približiti se na gol odstojanja da poravnaju rezultat. Ipak, do kraja poluvremena Stolari uspjevaju odmaći do 3 gola razlike u svoju korist (14:11).

Drugi dio utakmice ponudio je više uzbuđenja, jer su gosti iz Dervente sve do 53.minute držali rezultatsku neizvjesnot. Igralo se gol za gol, a za domaće je uvijek bilo gol prednosti, zahvaljujući ponajviše odličnim odbranama Kamberovića, a poslije i SUljanovića, koji su skidali lopte iz čistih prilika gostujućih rukometaša.

Ipak, domaći u finišu uspjevaju golovima Rahimića i Begića napraviti solidnu razliku, koju su gosti uspjeli smanjiti na 26:22. Najefikasniji igrač utakmice bio je Emir Rahimić sa 8 postignutih golova, dok je Smajić 6 puta zatresao protivničku mrežu. Kod gostiju je 6 golova postigao Puljizović, a 5 Zemunović./Š.G./