font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Gradska dvorana Živinice. Gledalaca:300. Sudije: Žarko Hrstić i Mario Primorac Ljubuški. Delegat: Srećko Delhunija Lukavac. Isključenja: Konjuh 10 min, Krivaja  12 min.Sedmerci: Konjuh 1/0,  Krivaja 3/1. Rezultat: Konjuh Živinice-Krivaja Zavidovići  34:25 (17:13)

KONJUH: Kamberović (5 odbrana, 1 sedmerac), Husić 4,  M.Muhić, Aljić, Memić 7, Hamzić,  Pejkušić, Zildžić  2, Smajić  3, Begić  9, Tufekčić 5, Veselčić, Hadžiomerović i  Suljanović (14 odbrana).Trener: Emir Junuzović.

KRIVAJA: Hadžihasić (12  odbrana), N.Bašić 5, Šantić 4 (1), H.Bašić 1, Avdić 5, Abdurahmanović, Tursić, Omerović 2, Muratović, A. Alić 5,  N.Alić, Čamdžić, Zvekić,  Huskić i Purić 3. Trener: Adnan Bašić.

Večeras su rukometaši Konjuha postigli značajnu i ubjedljivu pobjedu protiv Kriavaje rezultatom 34:25 (17:13) i tako se revanširali za nedavni poraz u utakmici Kupa BiH.

U prvih 10 minuta postignuto je 10 golova- svakog minuta po 1 gol, s tim što je za četiri minute Konjuh poveo 4:0, golovima Smajića, Zildžića, Begića i Muhića.Gosti ni u jednom trenutku nisu uspjeli izjednačiti rezultat, a najbliži su bili u 16.minuti, kada su zaostajali samo gol 8:7. Najuspješniji im je bio niz od 10. do 13.minute, kada su golovima Alića, Purića i Avdića tri puta zatresli mrežu izvrsnog Suljanovića.

Drugo poluvrijeme donijelo je još bolju igru naših rukometaša, koji su uspjeli zaustaviti opasnog Nermina Bašića i Ferida Avdića, koji su se u ovom susretu morali zadovoljiti sa po 5 postignutih golova.Najefikasniji igrač utakmice bio je Haris Begić sa 9 golova, a još su se isticali Semir Memić sa 7, Adnan Tufekčić sa 5, te Mihret Husić i Mirnes Muhić sa po 4 gola.

Kod Krivaje su najefikasniji bili već pomenuti Bašić i Avdić, te Alić, koji je takođe postigao 5 golova, dok je učinak ostalih rukometaša bio ispod očekivanog.

U ostalim susretima  14.kola večeras su postignuti slijedeći rezultati:

Leotar – Sloga   24:25, Bosna (V)- Gračanica 32:31 i Gradačac- Čelik 38:31, Vogošća-Derventa 25:29, Prijedor-Zrinjski  28:32 i Goražde-Maglaj 28:26.

Gostujućom pobjedom u Trebinju i porazom Čelika u Gradačcu, Sloga je ponovo zasjela na prvo mjesto prvenstvene tabele, a Konjuh je sa 22 boda trenutno na 7.mjestu.

Nakon utakmica 14.kola nastupiće pauza i prvenstvo će se nastaviti u februaru iduće godine./Š.G./

Gosti faulom zaustavljaju napad Konjuhovih rukometaša

Detalj pred golom Suljanovića

Nakon sudara glavama Tufekčić i Avdić /crveni dres/ su se našli na parketu, pa su utakmicu nastavili u zavojima