Gradska dvorana Živinice.Gledalaca:800.Sudije:Ante Knezović i Robert Zovko.Delegat:Ahmet Šehanović. Isključenja:Konjuh 6 min, Željezničar 4 min.Sedmerci:Konjuh 3/2, Željezničar 3/3.Rezultat:Konjuh Živinice-Željezničar Sarajevo 23:27 (10:13).

KONJUH: Kamberović( 8 odbrana), Hadžiomerović 2, Hamzić, Ivanišević, Memić 3, Čirak 1, Aljić 1, Rožajac, Am. Muhić 5, Beširović (6 odbrana), Smajić 2, Mi. Muhić, Jagodić, Husić 5, Mujanović 2 i  Zildžić 2.Trener:Nikola Marković.

ŽELJEZNIČAR:Perišić (19 odbrana), Milošević 8, Ljuca, Dedaić, Veselinov 3, Terza, Sudžum 7, Brajović, Mihailović 5, Župić 3, Omerović 1, Hrbat i  Pandžić.Trener:Salko Hadžimusić.

Očekivanja da će Konjuh na svom terenu protiv novajlije u Premijer ligi BiH, Željezničara, s lakoćom doći do  prvih bodova u novoj sezoni nisu se obistinila.Podmlađeni sastav stolara nije uspio doći do pobjede, protiv, iako novajlija, veoma iskusne i spretne ekipe Željezničara.

U posljednjih 18 minuta gosti su vodili 5 golova razlike, ali domaći uspjevaju do 43.minute sustići rezultat na 17:19, potom Mujanović s penala približava Konjuh na svega minus jedan gol (18:19), da bi do 51.minute Gafar Hadžiomerović uspio izjednačiti na 21:21, te vratio nadu među veliki broj simpatizera da bi  podmlađeni domaći sastav mogao izvući povoljan rezultat.

Ipak, to se nije desilo i gosti nastavljaju pobjedonosni pohod, kada u finišu utakmice Željin golman Vladimir Perišić brani tri zicera, a spretni napadači uspijevaju svoju ekipu dovesti do konačnih 23:27, što je, s obzirom na reputaciju domaćina, ipak iznenađenje./Š.G./