Gradska dvorana Živinice.Gledalaca:850.Sudije:Vejsil Beširević Bihać i Emir Dautović Cazin.Delegat:Zdenko Alpeza Mostar.Isključenja:Konjuh  12 min, Borac  10 min.Sedmerci:Konjuh 6, Borac 7 (5).Rezultat: RK Konjuh Živinice-RK Borac Banja Luka  25:24 (14:13).

KONJUH:Savić ( 9 odbrana), Hadžiomerović, Žarković, Ferhatbegović 5, Memić, Aljić, Rahimić 2, Bećar 14, Muhić, Beširević (8 odbrana), Mehinović, Mujanović 1, Zildžić i Begić 3.Trener:Damir Cipurković..

BORAC: Blažević (15 odbrana), Garić 4, Pucarević, Rakocija, Pijetlović 6, Ilić 1, Halilbegović 1, Kulenović, Mulabdić, Panić 2, Mikić 7, Trkulja, Međedović i Karačić 3.Trener: Draško Budiša.

Prvu utakmicu u novoj sezoni pred svojom publikom Konjuh je uspješno okončao protiv veoma dobre ekipe Boraca iz Banja Luke.Stolari su gotovo cijelo vrijeme ove dinamične utakmice imali prednost, ali su gosti uvijek uspijevali da se približe ili izjednače rezultat.Prvi dio utakmice Konuh je u tri navrata vodio po 3 gola razlike, posljednji puta je to bilo u 20.minuti kod rezultata 11:8.Taj period je protekao u znaku Emila Bećara, za kojeg gostujući rukometaši nisu imali rješenje, pa je naš napadač u prvom dijelu susreta postigao čak 9 golova.Ipak, do kraja prvog dijela rukometaši  sa Vrbasa su uspjeli približiti se samo na gol prednosti za domaćine.

U nastavku Konjuh igra još bolje i u 41.minuti ima prednost od 5 golova, a rezultat glasi 22:17.U tom periodu mrežu vrlo dobrog golmana Marija Blaževića punili su Hariz Begić, Emir Rahimić i Emil Bećar.Ali, što se utakmica bližila kraju gosti sve češće prijete i smanjuju rezultat iz minuta u minut ponajviše golovima Igora Pijetlovića i Mirka Mikića, koji se isticao u izvođenju sedmeraca.Zahvaljujući čvrstoj odbrani i efikasnim napadima gosti su sve bliže izjadnačenju, pa se do kraja susreta vodila  borba za svaku loptu.U 55.minuti Mirko Mikić je mogao izjednačiti iz sedmerca na 24:24, ali je lopta pogodila prečku.Tri minuta kasnije ponovo sedmerac za Borac i ovoga puta Igor Pijetlović poranvnava na 24:24, da bi minut prije kraja ponovo iz sedmerca ovoga puta izvrsni Emil Bećar pogodio za pobjedu Konujha.

Gosti su imali nepun minut da izjednače a to im nije dozvolio Adam Savić, koji u samom finišu brani izglednu šansu gostiju./Š.Gadžo/

Stolari u novim sponzorskim dresovima firme Hasky igraju sve bolje i u prva dva kola postigli su dvije važne pobjede