Narednog vikenda na sportske terene izlaze naše ekipe koje se takmiče u najeletnijim ligama BiH.Prvu utakmicu večeras, 23.oktobra odigrale su rukometašice ŽRK Živinice.

Slijedi izvještaj sa utakmice:

Gradska dvorana Živinice.Gledalaca:150.Sudije:Dražen Begić i Andrija Knezović Mostar.Delegat:Alija Hasić Tuzla.Isključenja:Živinice 6 min, Mira 6 min.Sedmerci:Živinice 4 (2), Mira 4 (2).Rezultat:Živinice-Mira Prijedor  21:22 (13:13).

ŽIVINICE:Tešanović ( 3 odbrane, 2 sedmerca), Bajrić, Me.Sarajlić 2, Mi.Sarajlić, Mujagić 7, Nukić 4, Aljić, Jamaković, Puzić, Mavrović 3, Suljanović (15 odbrana), Bošković 5 i Mišić.Trener:Jasmin Unkić.

MIRA:Briševac (12 odbrana), Ivetić, Kunovac, J.Mutić, Sorak 6, Kuzmanović 3, Torbica 8, Baltić, Kararić 1, Kesar (  8 odbrana), Kukić 4, D.Mutić, Damjanović i Kunić.Trener:Zoran Štrbac.

Večeras ( 23.oktobar)  su ekipe Živinica i Mire prikazale uzbudljivu rukometnu predstavu, u kojoj se rezultat često mijenjao u korist jednog ili drugog tima.U prvom dijelu susreta gošće su češće bile u vođstvu, koje je u 20.minuti  iznosilo tri gola prednosti (6:9).Od tada domaće rukometašice preko Maje Mavrović, Zorice Bošković, Asmire Nukić i Zirajete Mujagić uspijevaju sustići prednost Mire.Posljednjih 7 minuta prvog dijela igralo se gol za gol, s tim što su gošće uvijek imale prednost, koju je uspjela u 30.minuti poravnati Medina Sarajlić, te se na odmor odlazi s nerješenih 13:13.

U nastavku domaće silovito napadaju i do 47.minute uspijevaju obezbijediti solidnu razliku  od 4 gola u svoju korist (18:14). Međutim, samo za 3 minuta reprezentativka BiH Jelena Torbica (2), Marijana Sorak i Dragana Kukić uspijevaju poravnati rezultat na 18:18 i dovesti utakmicu do neizvjesne završnice.U nastavku igralo se ponovo  gol za gol i u takvoj triler završnici više sreće imale su gošće i tijesnim rezultatom uspjele su postići značajnu pobjedu.

Živiničanke su pružile jak otpor Prijedorčankama i malo je nedostajalo do povoljnog rezultata./Š.Gadžo/

RUKOMETAŠI KONJUHA  PROTIV BOSNE A SLAVEN DOČEKUJE OMLADINCA

Rukometaše Konjuha očekuje najteži ispit prvenstva, jer gostuju kod sarajevske Bosne, koja od samog početka čvrsto drži čelnu poziciju.Ova utakmica igra se u subotu, kada i utakmica Prve lige FBiH u nogometu.

NK Slaven na svom terenu u subotu, 24.oktobra, od 15 sati igra prvenstveni meč protiv NK Omladinca iz Mionice, općina Gradačac.Biće to prilika da poslije nekoliko loših igara i izgubljenih utakmica Slaven dođe do bodova.Konačno, vrijeme je da se napadči "probude" i poslije dužeg posta zatresu protivničku mrežu.U dosadašnjih 10 kola Slaven je postigao svega 5 golova, pa je red da se gol razlika popravi protiv Omladinca!/Š.G./

Naša Medina Sarajlić /crni dres/ je teško izlazila na kraj sa reprezentativkom Jelenom Torbicom, koja joj je često "visila" na leđima