Gradska dvorana Živinice. Gledalaca: 100. Sudije: Adnan Muhtarević i Jasenko Omerefendić Živinice. Delegat: Srećko Delhunija Lukavac.Isključenja: Živinice 4 min, Borac 2 min. Sedmerci: Živinice 3/1, Borac 4/3. Rezultat: ŽRK Živinice-ŽRK Borac Banja Luka 17:26 (7:14).

ŽIVINICE: Tursunović (6 odbrana, 1 sedmerac), Kunić 1, Me.Sarajlić 1, Mi.Sarajlić, Goletić, Mujagić 7 (1), Nukić 5, Puzić ( 5 odbrana), A.Pejkušić 1, Maslić, Markelić, Jamaković 2 i S.Pejkušić.Trener:Rizah Memišević.

BORAC: Gudelj (14 odbrana, 1 sedmerac), Arsić 1, Knezović 2, Zrnić, Kukić 5 (1),Bogojević 4, Rajilić 6, Marić 4, Knežević 3 (2), Kosić, Crnić 1, Majstorović 1, Babić ( 3 odbrane), Kovačević i Banjanin.Trener:Stojan Atlagić.

Večeras je u Gradskoj dvorani u Živinicama odigrana prva utakmica proljetnog dijela prvenstva Premijer lige BiH za žene.Domaći tim poražen je od banjalučanki rezultatom 17:26.U odnosu na ranije susrete, kada su gošće pobjeđivale dvocifrenim rezultatom, ovoga puta postignut je izvjestan napredak.

Domaće su bile ravnpravne do 12.minute i  u tom dijelu čak su i vodile 3:1, međutim u nastavku susreta razlika u kvalitetu došla je do izražaja, te su rukometašice Borca već od 15.minute imale rezultat 3:6 i do kraja poluvremnea stiču nedostižnu prednost od 7:14.

Najveću prednost gošće su imale u 53.minuti, kada je bilo 14:25. Rukometašice Živinica uspjele su ublažiti poraz zahvaljujući Zirajeti Mujagić sa postignutih 7 i dobro čuvanoj Asmiri Nukić sa 5 postignutih golova.

U sastavu Borca najviše golova postigle su  Renata Rajilić 6 i Dragana Kukić 5. Narednu utakmicu živiničanke igraju  u  Goraždu protiv istoimene ekipe./Š.G./