Danas je Slaven na svom stadionu savladao Goražde rezultatom 2:1.Golove za domaći tim postigli su Elvedin Aličić i Admir Mujanović, dok je jedini gol za goste postigao Almin Isaković.

Slaven će i narednu utakmicu igrati na svom terenu, a u goste mu stiže SAŠK, što je nova prilika za uknjižiti 3 boda, te  tako izbjeći opasnu zonu ispadanja.

Svoju šansu domaćeg trena danas su iskoristili košarkaši KK Živinice 78 Dino kafa, koji su pobijedili KK Maglaj, rezultatom 80:73.

U okviru četvrtfinala kupa BiH za žene večeras je u Gradskoj dvorani Živinice gostovala ekipa ŽRK Ljubuški Lido osiguranje.Favorizovane gošće bile su ubjedljive protiv podmlađenog sastava domaćina.Rezultat utakmice ŽRK Živinice-ŽRK Ljubuški je 18:35.

U četvrtfinalu kupa BiH rukometaši Konjuha na gostovanju kod Krivaje sinoć su pretrpjeli težak poraz.Krivaja je pobijedila rezultatom 33:24, što će u revanšu 20.marta za Stolare biti nemoguća misija u nastojanju da prođu u polufinale!Opširnije o sportskim dešavanjima tekućeg vikenda tokom sutrašnjeg dana.

KAKO JE SLAVEN DOŠAO DO POBJEDE

Gradski stadion Živinice.Gledalaca: 300.Sudija: Mirza Kazlagić (Cazin) 7.Pomoćnici:Džemal Burzić (Cazin) i Asmir Budimlić (Bihać).Delegat:Meho Alagić (Sarajevo).Strijelci:1:0 Aličić (60.), 1:1 Isaković (62.) i 2:1 Mujanović (85.).Crveni karton:Haris Korda (Goražde).Žuti kartoni:Omerkić i Aličić (Slaven), Mešanović, Ćehaja i Raščić(Goražde).Igrač utakice: Admir Mujanović (Slaven) 8.

SLAVEN:Baščelić 5,5,  Salihović  7,5,  Dedić 6, Mulavdić 6 (75. Majdančić), Omerkić 7,5, Mujanović 8, Trumić 7,5, Hrnjić-(8.Zoletić 6,5), Borogovac 7, 5, Mujkanović 5,5 (70.Vidović 5).Trener:Munever Krajišnik.

GORAŽDE:Mešanović 7, Kremenica 6, Dokara 5,5, Isaković 7, Korda 6, Borovac 5,5, Ćulov 5 (70. Pjević 5), Ćehaja 5, Raščić 6, Sait 5,5, (88.Stovrag-) i Džebo 6 (80.Korjenić-).Trener:Sead Gabela.

Prvu utakmicu u nastavku prvenstva Slaven je uspio, nakon mnogo napora, riješiti u svoju korist.Nekoliko povoljnih prilika u prvom dijelu domaći nisu uspjeli krunisati pogodkom, mada ih je samo Semir Mujkanović imao tri stopostotne!Prvu u 12.minuti kada je iz blizine uputio udarac pod prečku, ali je golman gostiju Armin Mešanović uspio odbraniti.Potom je uslijedio udarac glavom  sa tri metra preko gola, a izgledna šansa ukazala se Muratoviću i po treći puta, kada je loše šutirao sa 8 metara.

U prvom dijelu susreta šanse za postizanje gola imali su  Merim Zoletić u 37.minuti, ali mu je golman odbranio udarac iz blizine, tri minute kasnije u strijelce se mogao upisati i  Semir Borogovac, ali je i njegov snažan udarac završio u naručju vrlo dobrog Mešanovića.Na gol su još atakovali Trumić i Omerkić, ali su sve te prilike dale šansu gostujućem golmanu da pokaže svoje kvalitete.

Trener Slavena Munever Krajišnik uvidio je odnos snaga na terenu i šta učiniti da se postigne povoljan rezultat, te su izmjene nekih pozicija u ekipi bile neminovne, što se kasnije potvrdilo i opravdane.Već u 60.minuti domaći su nakon  slobodnog udarca Borogovca i snalažljivosti u gužvi Elmedina Aličića poveli 1:0.Zadovoljstvo publike i igrača još se nije ni stišalo a gosti su  brzom kontrom i pogotkom svog kapitena Almina Isakovića uspjeli izjednačiti.Slavenovim igračima nije ništa drugo preostalo nego snažnije pritiskati ka golu Goraždana, te su pet minuta prije kraja ponovo iz gužve uspjeli postići gol, kada se najbolje snašao požrtvovani Admir Mujanović, koji ovim pogotkom donosi Slavenove bodove spasa.

Nakon utakmice trener Krajišnik je dao ocjenu igre svoje ekipe:

„Čestitam igračima na ovoj pobjedi do koje smo došli požrtvoanom igrom do samog kraja susreta.Pozitivno je u igri što stvaramo šanse i prezadovoljan sam time, kao i njihovom fizičkom spremom.Ponovo narednu utakmicu igramo na svom terenu, ovoga puta sa Saškom i idemo na pobjedu“!/Š.Gadžo/

Prvi gol Elmedina Aličića

Iako je bio najdalje od lopte Admir  Mujanović /br.5/ je uspio postići pobjedonosni gol