Današnja subota je bila kobna za najbolje živiničke ekipe, koje se takmiče u elitnim državnim i federalnim ligama.Rukometaši Konjuha su namučili lidera sarajevsku Bosnu, prvo poluvrijeme odigrali 9:9, ali je u nastavku Bosna imala dužu klupu i savladala podmlađeni sastav stolara rezultatom 27:17.

Najviše golova kod Konjuha postigao je Nermin Mujanović (6), dok je najefikasniji na terenu bio Igor Karačić (8).

Statistički podaci sa utakmice, između ostalog,  pokazali su slijedeći učinak rukometaša:

Dvorana "Ramiz Salčin" na Mojmilu. Gledlaca: 300. Sudije: Goran Sušić (Čapljina) i Mario Primorac (Ljubuški). Delegat: Željko Savić (Bijeljina). Sedmerci: Bosna BH Gas 5 (3), Konjuh 4 (3). Isključenja: Bosna BH Gas 0, Konjuh 4 minuta. Rezultat: Bosna BH Gas – Konjuh 24:17 (9:9).

BOSNA BH GAS: Uvodić (10 odbrana), Arnaudovski 1, Memić, Pucelj, Karačić 8 (3), Čakić, Čelica 2, Raković 1, Morozov (5 odbrana), Kapisoda 4, Pažin 3, Divković, Vražalić 3, Savić, Mesarić 2. Trener: Irfan Smajlagić;

KONJUH: Kamberović A., Hadžiomerović, Ivanišević, Memić 3, Aljić, Rožajac, Kamberović M. 1, Muhić A. 2, Beširović, Smajić, Muhić M., Husić 1, Mujanović 6, Zildžić 2, Čirak 2. Trener: Nikola Marković;

ŽRK ŽIVINICE STARTOVAO PORAZOM

Gradska dvorana Živinice.Gledalaca:100.Sudije:Nedim Arnautović iAleksandar Jović.Delegat:Milenko Turudić.Isključenja:Živinice 8 min, Mira 6 min.Sedmerci:Živinice 2/2, Mira 2/2.Rezultat:ŽRK Živinice-ŽRK Mira Prijedor 24:30 (7:15).

ŽIVINICE:Tešanović (10 odbrana), Bajrić, Me.Sarajlić, Mi.Sarajlić 2, Goletić 1, Mujagić 8, Nukić 5, Jamaković, Puzić ( 2 odbrane), A.Pejkušić 4, Bošković 4, Mišić i S.Pejkušić.Trener:Rizah Memišević.

MIRA:E.Briševac (11 odbrana), J.Briševac, Brdar, S.Ivetić 2, Lj.Ivetić, Kukić 9, Sorak 2, Kuzmanović 4, Torbica 5, J.Mutić, Vlahović 8, Kosić (5 odbrana), Damjanović i D.Mutić.Trener:Zlatko Josić.

Rukometašice Živinica su u Gradskoj dvorani u Živinicama poražene od Mire iz Prijedora rezultatom 24:30.Živiničanke su tek pred kraj susreta uspjele pružiti jači otpor i smanjiti veliku negativnu gol razliku, koja je u 48.minuti bila čak 14:24.Zirajeta Mujagić je bila najefikasnija kod domaćih sa 8 golova, a Dragana Kukić iz Prijedora postigla je gol više.

ČASTAN PORAZ SLAVENA

Krajišnik u Velikoj Kladuši je pobijedio Slavena 2:1.S obzirom da je Krajišnik na prvom mjestu tabele poraz Slavena je minimalan.Iduće subote u Živinicama gostuje Goražde, koje je pobijedilo Jedinstvo 3:0 i nalazi se stepenicu niže na tabeli sa 6 bodova.Slaven je na 11.mjestu sa 7 osvojenih bodova.

Šansu da se popravi loš subotnji bilans živiničkih ekipa ima NK Priluk, koji sutra, 19.septembra, na stadionu Slavena dočekuje Hajduk iz Orašja./Š.G./