Danas je sportska subota u Živinicama protekla u znaku košarke i rukometa.Prvo su košarkaši u komšijskom derbiju ugostili Falcons iz Tuzle, lidera na prvenstvenoj tabeli A.2 lige, grupa Sjever, a potom, u večernjem terminu u Gradskoj dvorani kod rukometaša Konjuha gostovala je zavidovićka Krivaja.

Košarkaši KK Živinice 78 Dino kafa pružili su  snažan otpor favorizovanom Falconsu, ali osim časnog poraza od 9 košševa razlike nije se moglo više postići.

Za razliku od košarkaša rukometaši Konjuha nisu dozvolili iznenađenje, te su u finišu ovjerili pobjedu rezultatom 27:23 u svoju korist.Utakmica je bila zanimljiva, na momente i neizvjesna do samog finiša susreta.

RUKOMET:KONJUH-KRIVAJA  27:23

Gradska dvorana Živinice.Gledalaca:600.Sudije:Ante Knezović i Robert Zovko Mostar.Delegat: Dušan Popović Banja Luka.Isključenja:Konjuh  10 min,  Krivaja  10 min.Sedmerci:Konjuh 9 (7),  Krivaja  1 (1).Rezultat: RK Konjuh Živinice-RK Krivaja Zavidovići  27:23 (14:13).

KONJUH: Savić ( 10 odbrana), Hadžiomerović,  E.Ferhatbegović 4 (2), Memić 1, Aljić 3, Rahimić 6, Muhić, Beširević ( 6 odbrana), Mehinović, Husić, Mujanović 1,  Begić 11 (5), M.Ferhatbegović 1 i Kamberović.Trener:Damir Cipurković.

KRIVAJA:Hadžihasić (15 odbrana, 2 sedmerca), Selimbegović, Purić, Omerović 3, Avdić 3, Vrbić, Memišević, Zvekić, Omerčević 5, Šantić 1, Alić 3, Divković 3 i Bašić 5.Trener: Adnan Bašić.

Veći dio utakmice protekao je u izjednačenoj borbi, s tim što je Konjuh gotovo cijelo vrijeme bio u tijesnom vođstvo, s golom ili dva razlike.U prvom dijelu najveću razliku Konjuh je postigao u 25.minuti, kada je rezultat glasio 13:10, ali gosti su uspjeli preko snalažljivog Nermina Bašića na odmor otići samo s golom razlike u korist domaćina 14:13.

Drugi dio utakmice je do 54.minute bio repriza prvog poluvremene i igralo se gol za gol, s naizmjeničnim vođstvom jedne ili druge ekipe.Krivaja je čak uspjela povesti u dva navrata, 46. i 49.minuti s golom prednosti.Međutim, kada je najviše zatrebalo Stolari su uspjeli ostvariti i najveću gol razliku, te na kraju slaviti pobjedu s četiri gola razlike (27:23).

U samom finišu susreta golovima Hariza Begića i Emira Ferhatbegovića, ali i  odbranama u presudnim trenucima Selmana Beširovića, Konjuh je uspio doći do prve pobjede u nastavku prvenstva Premijer lige BiH.

Nakon utakmice trener Konjuha Damir Cipurković je ovako ocijenio meč:

„Do pobjede smo došli zahvaljujući prije svega vrlo dobroj igri odbrane i raspoloženim strijelcima, posebno Harizu Begiću.Krivaja je takođe pružila dobru igru, ali smo našli načina kako da ovu utakmicu riješimo u svoju korist.Čestitam svim svojim igračima  na ostvarenoj pobjedi protiv, ovoga puta, neugodne Krivaje.

SA KOŠARKAŠKIH TERENA

Evo kompletnih rezultata košarkaške A12 lige, grupa Sjever, izvještaja sa utakmice Živinice 78 Dino kafa-Student Falcons, te rasporeda utakmica za naredno kolo!

TEŠANJ: Gradina Koteks – OKK Sloboda 54:70 (13:16, 17:22, 15:10, 9:22), ŽIVINICE: Živinice 78 Dino kafa – Student Falcons 73:84 (19:18, 20:25, 25:21, 9:20), BANOVIĆI: Litva – Iskra 93:72 (15:17, 20:22, 32:11, 26:22), TRAVNIK: Travnik – Donji Vakuf Komar gips 65:62 (25:15, 13:22, 14:11, 13:14), MAGLAJ: Maglaj – Gradina Srebrenik 56:67 (12:19, 12:17, 20:21, 10:10).

ŽIVINICE 78 DINO KAFA 73:STUDENT FALCONS 84
                             (19:18, 20:25, 25:21, 9:20)

ŽIVINICE–Gradska dvorana. Gledalaca: 200. Sudije:Avdić (Tuzla) i Beganović (Srebrenik).

ŽIVINICE 78 DINO KAFA: Košpić 8, Dorić 9, Meštrić 32, Džananović 2, Imamović 4, Salihbegović 4 i Đulović 14.

STUDENT FALCONS: Latifagić 8, Mušanović 11, Grošić 19, Salković 4, A. Avdić 13, Jusufović 11, Sarajlić 11, Nišić 7.

U 8.kolu (13/14.februar) sastaju se: DONJI VAKUF: Donji Vakuf Komar gips – Maglaj,
BUGOJNO: Iskra – Travnik, TUZLA: Student Falcons – Gradina Srebrenik, TUZLA: OKK Sloboda –
Litva, ŽIVINICE: Živinice 78 Dino kafa – Gradina Koteks./Šefik Gadžo/