Juče je u novoj sportskoj areni u Zenici održan 16. po redu karate kup Hasen-do. Na turniru je nastupilo preko 650 takmičara iz 35 klubova širom Bosne i Hercegovine.Od trenera Karate klub Lukavac-Reweus Željka Zombre saznajemo da je ovaj klub  nastupio sa 15 takmičara, a osvojio ukupno 17 medalja, i to 9 zlatnih 3 srebrene i 5 bronzanih medalja.
  Zlatne medalje za Lukavac su osvojili: Tinjić Mahir kate 8-9 god, i kate 10 god., Suljić Armin kate 12-13 god. ,Suljić Demir kate 11-12 god., Likić Haris kate 14-15 god.i borbe -63 kg, Arapčić Lejla borbe +54 kg, Gutić Nejra kate 8-9 god. te ženska ekipa Reweusa u borbama ekipno 14-15 god. u sastavu (Likić Melika, Arapčić Lejla i Hrvić Emina)
  Srebrene medalje osvojili su Ćosićkić Emir u katama 16-17 godina, isti takmičar u katama preko 18 godina, te Kurtić Denis u borbama seniori -75 kg.
   Bronzanim medaljama su se okitili: Hodaj Artan borbe seniori -84 kg te isti takmičar u apsolutnoj kategoriji koja je inače za novčanu nagradu, zatim Suljić Armin kate 14-15 god., Suljić Demir kate 10 god., i Likić Melika borbe 14-15 god. -54 kg.
   Bitno je još spomenuti nastupe Kurtić Ervina koji je osvojio 4. mjesto u katama u kategoriji preko 30 takmičara, zatim Hrvić Emine, Likić Ahmeda, Imamović Mirze i Hasanović Belkise.