Gradska dvorana Živinice.Gledalaca:80.Sudije:Jasminko Husić Banovići i Ognjen Šatordžija Zenica.Delegat:Damir Sobo Banja Luka.Isključenja:Živinice 14 min, Katarina 12 min.Sedmerci:Živinice 5 (3), Katarina 8 (6).Rezultat:Živinice-Katarina  Mostar  24:19 (7:7).

ŽIVINICE:Tešanović, Bajrić, Me.Sarajlić 1, Mi.Sarajlić 1, Goletić, Mujagić 6, Nukić 9, Aljić, Jamaković, Puzić, Mavrović 3, Suljanović (19 odbrana), Bošković 4 i Mišić.Trener:Jasmin Unkić.

KATARINA:Pandža (4 odbrane), M.Kožulj 5, I.Kožulj, Marić 2, Arapović, Pehar 2, Ljolje 6, Mičijević, Kekić 3 , Iv.Kožulj, Pažin (7 odbrana), Zovko 1, Krtalić (6 odbrana) i Čobanović.Trener:Milenko Avdalović.

Iako bez podrške navijača zbog utakmice BiH – Španija, rukometašice Živinica uspjele su postići značajnu pobjedu protiv ekipe Katarine iz Mostara.Domaće su dobro otvorile utakmicu i do 18.minute imale su povoljan rezultat koji je glasio 7:1.Zanimljivo je istaći da od tada pa do kraja poluvremena nisu uspjele postići niti jedan gol, dozvolivši gošćama da ih sustignu i izjednače rezultat do odlaska na odmor.

U nastavku meča potpuno drugačija rukometna priča!Osam početnih minuta pripada gošćama, koje su imale vođstvo do dva gola razlike (8:10), ali od 38.minute efikasnom igrom Asmire Nukić i Zirajete Mujagić, potpomognute Zoricom Bošković i Majom Mavrović uspijevaju ostvariti solidnu gol razliku, koju su sačuvale do kraja utakmice.Važno je još istaći vrlo dobre odbrane Amele Suljanović, često nesavladive vratarke u domaćoj ekipi.

KONJUH IZGUBIO U LJUBUŠKOM

Na gostovanju u Ljubuškom rukometaši Konjuh igrali su veoma dobro ali su ipak tijesno poraženi od Izviđača.Skauti su pobijedili rezultatom 27:26 i tako ostvarili značajnu pobjedu.Uprkos umoru od kvalifikacionih  utakmica za Challenge kup u Rumuniji i napornog puta, Stolari su pružili snažan otpor domaćinima i malo je nedostajalo da se kući vrate neporaženi.

Šansu za popravni Konjuh ima već u subotu, kada u Živinicama dočekuje neugodne goste iz Gradačca!/Š.G./