NK Slaven je uložio prigovor na suđenje i organizaciju utakmice 11.kola Druge lige FBiH-Sjever između NK Mladost Puračić-NK Slaven Živinice rezultat 3:2, na kojoj je uočeno mnogo nedostataka, binih za krajnji rezultat utakmice i bezbjednost igrača i rukovodstva tima.U prigovoru upućenom Disciplinskoj komisjii za takmičenja Nogometnog saveza i Komisiji za normalizaciju odnosa NS/FS BiH kaže se:

Nalažemo Disciplinskoj komisji i Komisiji za takmičenja Kantonalnog saaveza TK, da pregleda kasetu ove utakmice.Od samog početka utakmice obezbjeđenje je vršilo pritisak na klupu naše ekipe zbog slavlja nekih postignutih golova.Da stvar bude još gora obezbjeđenje (redari utakmice) fizički su nasrnuli na zvaničnog predstavnika našeg kluba i na člana uprave.

Delegat jednostavno nije dao da mu se na regularan i sportski način prigovori na samo suđenje glavnog sudije Emira Sejdića iz Gradačca.Sudija jednostavno nije "zaštitio" naše nogometaše od izuzetno grubih startova domaćih nogometaša, što možemo potkrijepiti i fotografijama naših nogometaša nakon grubih statrtova domaćina.Sem toga glavni sudija je prvo poluvrijeme produžio tri minuta, mada nije bilo ni jednog razloga za to, a kraj drugog poluvremena je svirao tačno u 43.minuti, iako je bilo najmanje 5 minuta zamjena nogometaša u obje ekipe.

Zato jednostavno sumnjamo na samu regularnost naše lige, jer ovako ponašanje domaćina samo šteti nogometu i na čitavu regularnost prvenstva, pa čak razmišljamo i o istupanju iz lige.Izvršni odbor NK Slaven Živinice će podnijeti krivičnu prijavu protiv nogometnog sudije Sejdić Emira iz Gradačca Kantonalnom tužilaštvu TK zbog primanja mita i namještanja utakmica!/Predsjednik Izvršnog odbora Slavena Hamdija Mumić/