BKC: Festival srednjoškolskog teatra BiH

Već treću godinu Festival srednjoškolskog teatra BiH održava se na sceni BKC-a Živinice, u organizaciji Centra za dramski odgoj Mostar, BKC-a Živinice, Gimnazije i MSŠ Živinice, a pod pokroviteljstvom Gradonačelnika dr. sci. Samira Kamenjakovića.

I ove godine će na festivalu učestvovati srednjoškolci iz cijele zemlje sa svojim pozorišnim ostvarenjima, ali i profesionalno vođene pozorišne trupe mladih iz Kaknja, Zavidovića, Mostara, Sarajeva, Banja Luke, Tuzle…

Festival će svečano biti otvoren 15.04. (ponedjeljak), s početkom u 10:00 sati, a oni najbollji na festivalu dobit će i nagrade.

REPERTOAR:
Ponedjeljak, 15. april

10,00 sati
Otvaranje Festivala

10,15 sati
JU Gimnazija Živinice
Jelena Tondini
„TELEFON“
Kolektivna režija

12,00 sati
Dramska grupa JU Gimnazije „Jovan Dučić“ Trebinje
Članovi dramske grupe
„KOFERI“
Režija: Igor Svrdlin

15,00 sati
JU MSŠ ŽIVINICE
Adem Musić
„HOTEL CALIFORNIA“
Režija: Ajla Babić

17,00 sati
JU Srednja elektrotehnička škola Tuzla
Ahmet Kasumović
„DUR“
Režija: Larisa Softić Gasal

18,00 sati
OKRUGLI STO

Utorak, 16. april

10,00 sati
JU Turističko-ugostiteljska škola Tuzla
Enisa Hasić
„KO SE HLJEBA OD KULTURE NAJ’O“
Režija: Enisa Hasić

12,00 sati
Dramska sekcija Gimnazije OBALA Sarajevo
Azra Bidžan-Hodžić
„MI & AUSLENDERI“
Režija: Azra Bidžan-Hodžić

15,00 sati
Dramski studio JU Kulturno-sportski centar Kakanj
Vesna Ognjenović i Budimir Nešić
„POZDRAVI NEKOG“
Režija: Mirza Bajramović

17,00 sati
Katolički školski centar Sarajevo, grupa Optimi actores
Ornela Čolić
„DON QUIJOTE“
Režija: Emilija Pavićević

18,00 sati
OKRUGLI STO

Srijeda, 17. april

10,00 sati
JU Srednja ekonomsko-trgovinska škola Tuzla
Mustafa Mustačević
„PRIČE MOGA GRADA“
Režija: Larisa Ćustendil

11,30 sati
Srednja škola Stolac
Sena Mustajbašić
„BIĆE BIĆE“

13,00 sati
Mostarski teatar mladih
Stanislaw Ignacy Witkiewicz, Danil Harms, Billy K. Wells, Flann O Brien, Istvan Orkeny, Joseph Stein, Heiner Muller, Ljubomir Simović, Ljubivoje Ršumović
„PROPALA PREDSTAVA“
Režija: Sead Đulić

15,00 sati
Solo Projekti Koledža Ujedinjenog Svijeta u Mostaru / United World College in Mostar Solo Projects
phiSOLOphy
Mentor: Damir Dado Čobo

16,30 sati
OKRUGLI STO

Četvrtak, 18. april

10,30 sati
JU Centar za kulturu Zavidovići
Lana Šarić
“IFIGENIJA”
Režija, adaptacija, koncept prostora, izbor muzike: Sanela Ahmić i Alma Osmanović

12,00 sati
JU Mješovita srednja škola Sapna
Safeta Brzović
„BIT ĆU GLUMICA I TAČKA“
Režija: Jasmina Hadžić

13,30 sati
Dječje pozorište Eko Art Bugojno
Tekst iz radioničkog procesa
„KUT I JA“
Režija: Sanja Krnjajić

15,30 sati
Srednja mješovita škola „Zijah Dizdarević“ Fojnica, Dramska sekcija
Isak Samokovlija
„HANKA“
Režija: Zilha Hadžić

17,00 sati
OKRUGLI STO

Petak, 19. april

10,00 sati
JU Katolički školski centar „Sv. Franjo“ Opća gimnazija Tuzla
Hristo Bojčev
„ORKESTAR TITANIK“
Režija: Ivana Milosavljević

12,00 sati
JU Mješovita srednja škola Gračanica
Derviš Sušić
„BUJRUM“
Režija: Azra Konjić

14,00 sati
DIS Pozorište mladih Banja Luka
Po motivima Marka Tvena
„ŠTA JE ZAPRAVO URADIO TOM“

16,00 sati
OKRUGLI STO I DODJELA NAGRADA

Ulaz na sve predstave je besplatan.