Festival će svečano biti otvoren u ponedjeljak u 12 sati u Velikoj sali BKC-a, nakon čega će biti odigrana predstava “ Hoće l’ neko kafu” JU Gimnazija Živinice.

Domaćin festivala i ove godine će biti JU BKC Živinice, u suradnji sa Centrom za dramski odgoj iz Mostara, te Gimnazijom i MSŠ Živinice, a pokrovitelj je Načelnik općine Živinice dr. Samir Kamenjaković, koji je pripremio i nagrade za najzapaženija ostvarenja, o čemu će odlučiti stručni žiri.

Festival će pratiti stručni žiri iz reda istaknutih dramskih umjetnika, profesora, dramskih pedagoga i kritičara, koji će dodijeliti nagrade:
– za predstavu u cjelini,
– za ansambl igru,
– za umjetničko – pedagoško vodstvo,
– za originalni dramski tekst, predložak ili ideju predstave,
– žiri, može dodijeliti i petu, pojedinačnu, nagradu, po vlastitoj procijeni, za neki element umjetnosti teatra koji se istakne na Festivalu, te više pohvala po vlastitoj procjeni.

U toku 5 festivalskih dana Živinice će posjetiti više od 200 mladih ljudi iz cijele BiH, a na Velikoj sceni BKC-a biće odigrano 17 dramskih ostvarenja srednjih škola i pozorišnih trupa.

Poslije svake izvedbe biće organizovan okrugli stol na kojem članovi žirija, publika i drugi učesnici Festivala iznose svoja zapažanja o predstavi.
Ulaz na sve predstave je besplatan

17. Festival srednjoškolskogteatraBiH
Živinice. 23. do 27. april 2018. godine
Bosanski kulturni centar

R e p e r t o a r festivalskih predstava u Živinicama

Ponedjeljak, 23.april

12,00 sati

Svečanootvaranje

12,15 sati

JU GimnazijaŽivinice
Slobodan Simić
“Hoćel’ ko kafu?“

15,00 sati

JU MješovitasrednjaškolaBanovići
SenaMustajbašić
“Biće, biće”

17,00 sati

JU Prva gimnazija u Zenici
Žarko Milenić
„To je propast tvoja“

18,00 sati

Okrugli stol o predstavama

Utorak, 24. april

12,00 sati

MSŠ Živinice
Emina Bošnjaković
„Kajat ćeš se sine“

14,00 sati

DRAMSKI STUDIO-ŠKOLA GLUME Zavidovići
Po motivima drame Milene Depolo
„SLUČAJ LANE S“

15,30 sati

MješovitasrednjaškolaGračanica
AlijaNametak
“OMER ZA NAĆVAMA”

17,30 sati

Behram-begova medresa Tuzla
Rešad Kadić (adaptacija romana)
„Ilhamijin put u smrt“

18,30 sati

Okrugli stol o predstavama

Srijeda, 25. april

12,00 sati

JU SREDNJA EKONOMSKO-TRGOVINSKA ŠKOLA TUZLA
Mustafa Mustačević
„Crvenkapa ovog vakta“

15,00 sati

Dramska sekcija JU Srednje škole poljoprivrede, prehrane, veterine i uslužnih djelatnosti Sarajevo
Ana Frank (prilagodba Mina ManojlovićVodušek)
“DnevnikAne Frank”

17,00 sati

GradskokazalištemladihVitez
MateaBošnjak
“Lovnaželju”

18,00 sati

Okrugli stol o predstavama

Četvrtak, 26.april

12,00 sati

JU Katoličkiškolskicentar “Sv. Franjo” Općagimnazija Tuzla
James Lapine
“Začaranašuma”

15,00 sati

SREDNJA STRUKOVNA ŠKOLA FOJNICA U KISELJAKU
Bradley Hayward
„SELFIE“

17,00 sati

Dječije pozorište Eko Art Bugojno
DP Eko Art
“NA RUBU”

18,00 sati

Okrugli stol o predstavama

Petak, 27. april

12,00 sati

Mostarskiteatarmladih
StanislavIgnacijVitkijevič
“ŽOHARI”

15,00 sati

DIS – PozorištemladihBanja Luka
“SA PREVODOM ZA ODRASLE”
Autorskiprojekat: Ognjen I Milan Bogdanović

17,00 sati

GimnazijaBugojno
“Dramskeminijature”
(Omnibus)

18,15 sati

Okrugli stol o predstavama

Odluka žirija o nagrađenim i zatvaranje Festivala

Vaš komentar na članak: