Juče je održana 3. trka Premijer XC lige BiH „Živinice MTB race powered by NIPEX“ se na zadovoljstvo i takmičara, a i organizatora, uprkos prijetnji vremenskih nepogoda. Nestabilno vrijeme nas prati tokom cijele ove godine i ono što smo se kao organizatori najviše pribojavali je kiša koja je za bicikliste jedna od stvari koju bi svakako željeli izbjeći u svojim treninzima i takmičenjima,

Dan ranije i cijelu noć kiša nije prestajala da pada. Staza je, iako je sve urađeno po najvišim standardima i po riječima biciklista koji su vozili trku svrstana u TOP 3 staze u BiH, ujutro bila nakvašena vodom i na dijelovima se jako teško moglo voziti no to nije spriječilo takmičare koji su došli iz cijele BiH, Srbije i Hrvatske da od 9:00 sati počnu voziti probne krugove i upoznavati se sa stazom.

Kako se približavalo vrijeme starta kiša je već bila prestala i polako ali sigurno se pojavljivalo i sunce.
Start je bio kako je i planirano u 12 sati za HOBBY kategorije, a dalje kako je i planirano do starta najjačih kategorija ELITE i U23 koji su startali zadnji.

S obzirom da je na početku trke staza bila tehnički jako zahtjevna (zbog kiše i blata) bilo je i padova, ali na sreću bez velikih problema za takmičare.

Naš klub je nastupio sa 5 takmičara od kojih su se 3 popela na postolje i to:
•Hamzabegović Adnan – 1 mjesto (HOBBY 3)
•Mahmutbegović Ejub – 2 mjesto (HOBBY 1)
•Muratbegović Azur – 3 mjesto (HOBBY 1)

Zapaženi rezultati domaćina takmičenja

Alen Bajramović i Sedin Džizić su zauzeli 4. odnosno 9. mjesto u kategoriji HOBBY 2.

Iskrene čestitke svima našim takmičarima jer je zaista veliki podvig uopšte završiti trku na ovakvoj stazi, a oni su uz izuzetne napore koje su uložili ostvarili i jako dobre rezultate.

Također se zahvaljujemo svim takmičarima, kojih je bilo 68 u svim kategorijama, na korektnoj i fer „borbi“ i svima čestitamo na uspjehu koji su ostvarili.

Veliko hvala dugujemo svakako i našim momcima koji su pripremali stazu i dali svo svoje vrijeme na raspolaganje klubu kako bi staza bila što bolje pripremljena i spremna za trku. Od svih njih, kojih je bilo preko 20, nekoliko njih su svakako zaslužili da im se klub javno zahvali i istakne njihova imena, a to su: Amil Hasanović, Muamer Šabić, David Poynter, Adnan Hamzabegović, Ramo Ramić, Taib Osmanbegović i Edin Taletović.

Zahvalnost svakako dugujemo i Crvenom križu Živinice i Lokalnom volonterskom servisu bez čije podrške bi nam sigurno bilo daleko teže organizovati ovu trku.

Policijska stanica Živinice je kao i uvijek bila uz nas i na raspolaganju i ovaj puta im se također zahvaljujemo na nesebičnoj pomoći u organizaciji trke.

I na kraju želimo da se zahvalimo svim našim prijateljima, namjerno ne koristimo riječ „sponzor“ jer je naš odnos sa svima njima prije svega prijateljski pa tek onda nešto drugo.
•Auto kuća NIPEX Tuzla
•Capriolo Sport Centar Živinice
•Elektrometal Živinice
•Auto prevoz TERZIĆ Živinice
•Renesansa Živinice
•Auto moto klub Živinice
•Vegamix Živinice
•Sarajevo osiguranje
•BH Telecom
•Voda OLIMPIJA
•Energy drink BURN
•Grafički studio PRINTY Živinice
•Televizija Živinice
•zivinice.ba

Rezultati po kategorijama takmičara

Pobjednici kategorija mlađi kadeti su Barišić Zvonimir BK Livno, Krželj Ivan BK Livno i 3.mjesto Hanić Alen BK Extreme.
U kategorija kadeti prva tri mejsta osvojili su Bužimkić Aziz KES Urbanix, Đermanović Goran BK Sammit i Bešlagić Adin BK Extreme.

Kategorija žene 1.mjesto Tanović Lejla KBB Puls, 2.Mandžukić Marina BK Livno i 3.Alijagić Alma BK Power.

Kategorija hoby 1: pobjednik Čaliković David BK KPL Vlasenica, 2.Mahmutbegović Ejub BK Živinice i 3.Muratbegović Azur BK Živinice.

Kategorija hoby 3: pobjednik Hamzabegović Adnan BK Živinice, 2. Odak Toni BK Široki i 3. Čosić Bojan BK Kastel.

Kategorija hoby 2:pobjednik Osmanagić Muhamed Kesurbanix, 2. Muftić Mirza MTB Breza i 3.Svitlica Mihajlo MTB Laktaši.

Kategorija veterani: 1.mjesto Stijak Goran BK Kastel, 2.Jotić Nemanja BK Kastel i 3.Božić Jelenko BK Modriča.

Kategorija juniori: 1.mjesto Barač Antonio BK Livno, 2. Šljivić Kristijan BK Sammit i 3.Mahić Benjamin KSOR Partizan.

Kategorija U-23: pobjednik Crnčević Aleksa BK Sammit, 2.Skuzin Matej BK Biker i 3.Murić Benjamin Giro Factory Racing.

Kategorija elite: 1.Kojić Mario BK Kastel, 2.Vasić Srđan Austronet PR.C. i 3.Mandić Dragan BK Vitez./Press KK Živinice/

 

 

 

 

Vaš komentar na članak: