Proteklog vikenda su održana dva karate takmičenja, Bugojno open i Stari grad-Sarajevo open. U subotu, 14.maja, u Sportskoj dvorani Bugojno održan je “18. Bugojno open 2016”, koji je bio izborni turnir za
reprezentaciju BiH za djecu od 11 do 14 godina.

Na turniru je uzelo učešće 678 takmičara iz 89 karate klubova. KLub borilačkih sportova
“ORKKA” Lukavac u pratnji trenera Denisa Kurtića, je nastupio sa 7 takmičara, te osvojio 2 medalje i to jednu srebrenu i jednu bronzanu medalju.

Srebrenu medalju je osvojio Muradbašić Haris u kategoriji borbe dječaci 14 godina -63 KG dok se bronzom okitio Halilović Haris u kategoriji borbe dječaci 11 godina -35 KG. Nadomak medalje bili su i
Čajić Halima, Husić Benjamin i Bandić Nedim koji su nažalost poraženi u mečevima za 3. mjesto.

U nedjelju, 15.maja, u Sportskoj dvorani Ramiz Salčin u Sarajevu, je održan karate turnir “Stari Grad open 2016”, na kojem je nastupilo 450 takmičara iz 35 karate klubova. Klub borilačkih sportova
“ORKKA” Lukavac, u pratnji trenerice Aldine Đulić, je predstavilo 5 takmičara koji su osvojili ukupno 7 medalja i to 4 zlatne, dvije srebrene i jednu bronzanu medalju. Zlatne medalje su osvojili:
Baćić Damir, kate mlađi seniori U-21 i kate seniori, Čajić Hamza, borbe juniori OPEN Omerović Bakir, borbe dječaci 13 godina -40 KG.

Srebrene medalje su osvojili: Bećirović Belma, borbe kadetkinje -54 KG, Husić Benjamin, kate dječaci 11 godina i bronzom se okitio Husić Benjamin u kategoriji borbe dječaci 11 godina -35 KG./Press ORKKA/