Karatisti ORKKE iz Lukavca redovno postižu veoma zapažene rezultate na svim takmičenjima, pa je tako bilo i proteklog vikenda, kada su sportisti ovog Kluba borilačkih sportova učestvoali na turniru u Zenici i Živinicama.

U subotu, 23.aprila, u zeničkoj areni održan je 5. po redu Međunarodni karate turnir “Zenica open 2016”, na kojem je učešće uzelo 369 takmičara iz 41 kluba koji su došli iz BiH i Hrvatske. Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac, u pratnji trenera Denisa Kurtića, je na ovom turniru nastupio sa 6 mladih takmičara koji su osvojili ukupno 5 medalja i to 2 zlatne, 2 srebrene i 1 bronzanu medalju.

Zlatne medalje je osvojio Haris Halilović u kategoriji borbe dječaci
11 godina -35 KG i kate dječaci 11 godina.

Srebrene medalje su osvojili: Bakir Omerović, borbe dječaci 13 godina -40 KG i Emina Fajić, borbe
djevojčice 11 godina -35 KG.

Bronzanu medalju je osvojio Benjamin Husić u kategoriji borbe dječaci
12 godina -35 KG.

U nedjelju, 24.aprila, u Gradskoj dvorani u Živinicama održano je 1. kolo Lige TK u karateu, na kojem je nastupilo oko 500 takmičara iz 17 karate klubova. Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac, u pratnji trenera Denisa Kurtića i trenerice Danijele Sekulić je nastupio sa 16 takmičara koji su osvojili 12 medalja i to jednu zlatnu, 6 srebrenih i 5 bronzanih medalja.

Zlatnu medalju je osvojila Emina Fajić u kategoriji borbe djevojčice 11 godina -35 KG.

Srebrene medalje su osvojili Haris Halilović, borbe dječaci 11 godina -35 KG, Valentina Mijatović, borbe djevojčice 13 godina -40 KG i Nedim Bandić, kate dječaci 14 godina, Aldin Alimanović, borbe dječaci 10 godina -35 KG, Dora Fazlić, borbe djevojčice 13 godina +54 KG i Aida Delić, kate djevojčice.

Bronzanim odličjima su se okitili Haris Halilović, kate 12 godina, Jasmin Kurtić, borbe 12 godina, Emina Mujkić, kate 14 godina, Bakir Omerović, borbe 13 godina i Belma Kuduzović, kate./Press ORKKA/