KBS “SEIKEN”:Emina Tanović-državna prvakinja

U subotu, 31.8.2019. godine, u Vogošći je održano državno karate prvenstvo za kadete, juniore i U-21. Tehnički organizator prvenstva bio je karate savez Bosne i Hercegovine. Na državnom prvenstvu je nastupilo 470 najboljih takmičara u svojim kategorijama iz 100 registrovanih klubova širom Bosne i Hercegovine. Za naš klub nastupilo je 6 takmičara koji su postigli vrhunske rezultate.

Tradicija je nastavljena, a epitet najuspješnijeg živiničkog karate kluba i jednog od najuspješnijih u Bosni i Hercegovini ponovo opravdan.
Dobili smo prvakinju i novu kadetsku reprezentativku Bosne i Hercegovine.

Zlatu medalju osvojila je:
Tanović Emina – kate kadetkinje

U borbi za medalju (repasažu), nakon 4 dobivena i 1 izgubljenog meča, izgubili su:
1. Pirić Bahrudin – kate kadeti
2. Musić Enisa – borbe juniorke

Uprava kluba je prezadovoljna pokazanom borbenošću i nastupima svih naših takmičara. Ovom prilikom čestitamo osvajačici medalje, a onima koji nisu uspjeli osvojiti medalju, želimo više sportske sreće i uspjeha naredni put.

Veliko hvala našim trenerima:
– Denisu Brčaninoviću (predsjednik kluba, glavni trener, majstor karatea crni pojas 3. dan, evropski sudija)
– Aldini Islamović (licencirani trener, majstor karatea crni pojas 2. dan)
– Murisu Šljiviću (licencirani trener, majstor karatea crni pojas 1. dan)
bez kojih bi ovaj uspjeh bio nezamisliv. Zahvala pripada i našim roditeljima i svima koji nam konstantno pružaju nesebičnu podršku./Press: Uprava KBS “SEIKEN” Živinice/