Košarka: IBU Spartans-Konjic 76:73

Utakmica koja je po svemu prikazanom dala “gušt” za gledanje , a mnogo nervoze i neizvjesnosti donijela našem mladom timu.Gostujuća momčad je odlično otvorila utakmicu.

Poslije ranog vođstva naših momaka od 14:11 ,gostujući igrači iz Konjica prave seriju od 14:0 i privode prvu četvrtinu u svoju korist 16:24.

Slična situacija se dogodila i u drugom periodu koju je gostujući tim dobio rezultatom 11:18.Na krilima sjanog strijelca Amira Dovadžije (40 p.),gosti odlaze na poluvrijeme sa značajnom prednsti od 27:42.

Izgledalo je da je ovo nedostižna prednost,međutim, naši igrači nisu mislili tako.Na teren je izašla sasvim druga ekipa,uz standarno dobroga kapitena Korkutoviča i Grošića priključio se i Stefan Radosavljević (21 p.) i donijela novu 13 pobjedu našem timu, ovoga puta rezultat je glasio 76:73 u korist IBU Spartansa.

U ovoj utakmici nisu igrala čak 5.naših igrača zbog povreda,ali eto uz mnogo strpljenja i iskustva uspjeli smo dobiti ovu važnu ,po nas utakmicu.

Od ovoga kola na klupi naših Spartansa u ulozi glavnog trenera je sjeo direktor kluba Mirza Memić,dosadašnji trener , a gospodin Haris Pašić je zbog privatnih stvari odustao od daljnjeg angažmana.Ovom prilikom pozdravljam ovog velikog gospodina i zahvaljujem mu se u moje ime i u ime kluba na dosada veoma uspješnoj saradnji.

Naredno kolo naši momci igraju ponovo kao domaćini , dočekujući uvijek prijateljski tim iz Brčkog.

LIGA MLADIH TK Kao uvertira ovom spomenutom meču prvoga tima ,igrali su i naši najmlađi.Pioniri su uzeli i 19 uzastopnu pobjedu dok su Kadeti poraženi uz vrlodobro prikazanu igru.Pioniri su ubjedljivo na čelu tabele bez ijednog poraza.Moram da spomenem da su pobijedili drugoplasiranu ekipu iz Srebrenika sa 30 razlike./Press IBU Spartans-Amir Meštrić/