Derbi utakmica košarkaša Živinica i Cazina završila je pobjedom gostiju. Rezultat utakmice Živinice-Cazin glasio je 66:72, pa su tako gosti izborili plasman u play off za ulazak u A-1 košarkašku ligu.

Iako je prvo poluvrijeme završilo u korist domaćih rezultatom 44:33 nada u kanačan uspjeh splasnula je u nastavku utakmice.U posljednjih 8 minuta gosti su uspjeli preokrenuti rezultat i do kraja su sačuvali vođstvo, a time i pobjedu.

Iako je KK Živinice očekivao više od ove sezone, ipak treba se biti zadovoljan što je košarka ponovo vraćena u Gradsku dvoranu i Živinice, pošto jedno vrijeme uopšte nismo imali košarkaški klub. Iskustva stečena već u prvoj sezoni mnogo će pomoći da se u narednom prvenstvu postigne još više!